Главная Блог ... Аналитические статьи Статьи «Як захистити вас від розводу ДАІ тестом на алкоголь?» «Як захистити вас від розводу ДАІ тестом на алкого...

«Як захистити вас від розводу ДАІ тестом на алкоголь?»

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 17

 • 0

 • 9075

Отключить рекламу
 - tn1_yak_zahistiti_vas_vid_rozvodu_dai_testom_na_alkogol_54b40895324d6.jpg

Автор статті: Юрій Усманов

Досить часто ми чуємо і стикаємося з тим, як співробітники Державної автомобільної інспекції безпідставно зупиняють автомобіль, особливо після святкових днів, і пропонують “дихнути у трубочку”, тобто пройти тест на алкоголь, а потім звинувачують водіїв в алкогольному сп’янінні. Це не дивно, оскільки штраф немаленький, а їсти, як кажуть, хочуть всі.

Як себе захистити?

Стаття 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) передбачає покарання водія штрафом від 3 400 до 5 950 грн або позбавлення права управління автомобілем на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт строком від 7 до 10 діб за керування авто у стані сп’яніння.

Повторне порушення протягом року тягне за собою позбавлення права управління на 2-3 роки з можливим платним вилученням ТЗ, або арешт на 10-15 діб. Третє порушення впродовж року – позбавлення права управління на 10 років, з платним вилученням ТЗ.

Зверніть увагу!

Закон України передбачає однакове покарання як за управління в стані сп’яніння, так і за:

 • розпивання алкогольних напоїв і/або вживання відповідних ліків після зупинки інспектором Державної автомобільної інспекції;
 • відмова від огляду на стан сп’яніння;

Залишивши справу “на самоплив” в 99.9% випадків водії визнаються судами винними і втрачають права!

Стаття 265-2 КУпАП надає інспекторові Державної автомобільної інспекції право накладення тимчасової заборони на експлуатацію транспортного засобу шляхом блокування коліс або шляхом його відправки на спеціальний майданчик (якщо автомобіль істотно перешкоджає дорожньому руху).

Порядок проведення тесту на вміст алкоголю

тест на алкоголь

“Інспектор ДАІ зобов’язаний використовувати тільки ті спеціальні технічні засоби, які затверджені в Наказі МВС України!”

Кожен водій повинен знати, що огляд особи на стан сп’яніння, проведений з порушенням вимог ст. 266 КУпАП, Постанови КМУ № 1103 від 17.12.2008 року і спільного Наказу МВС України і МОЗ України №400/666 від 09.09.2009 року вважається недійсним.

Інспектор ДАІ зобов’язаний використовувати тільки ті спеціальні технічні засоби, які затверджені в Наказі МВС України № 33 від 30.03.2010 року, а саме: газоаналізатори “AlcoQuant 6020″, ” Alcotest 6510″, “Alcotest 6810″, “Alcotest 7410 Plus com”, пристрій спеціальний “Алконт 01″.

Загальна процедура перевірки на алкоголь виглядає так:

1. Заповнюємо протокол. У протоколі має бути вписаний серійний номер приладу. Без протоколу ніяких перевірок!

2. Присутність двох свідків обов’язкова! (Причому такі свідки не викликають підозру в адекватності, можливе також залучення пасажирів, які слідували з Вами).

3. Вимагайте від Інспектора ДАІ пояснень: за якими ознаками (ознаки повинні співпадати) він підозрює, що Ви в стані сп’яніння. Свідки повинні з цими ознаками погодитися, все це заноситься в протокол.

4. Вимагайте огляду на місці. Це обов’язок інспектора! Ні в якому разі не їдьте відразу на огляд до медичної установи (ст.266 КУоАП).

5. Вимагайте документи про перевірку приладу, зробити контрольну пробу повітря, результат погрішності внести до протоколу.

6. Інспектор при Вас(!) і свідках повинен розкрити новий муштук і встановити його в алкотестер з дотриманням гігієнічних норм.

7. Після установки муштука вимагайте при свідках проведення тестового вимірювання. При тестовому вимірюванні результат має бути “0.00” (були випадки закачування парів спирту в упаковки з муштуками).

Якщо результат 0.2 і менше, то Ви тверезий і після отримання роздруків від тесту на алкоголь з підписами свідків Ви можете їхати далі. Якщо не пускають, то робіть дзвінок в “102” з вимогою викликати наряд міліції, а також із скаргою в ГУМВС на номери Відділ внутрішньої безпеки, 0-800-505-102 Чергова частина, 345-23-30 ДАІ.

8. Якщо більше 0.2%, то не погоджуйтеся з результатом (адже це може бути не тільки проявом алкоголю, а й їжі, яку ви їли перед цим і дія якої пройде поки ви доїдете до медустанови) і вимагайте огляду в медичній установі (дається час не біліше за 2-х годин після складання протоколу).

Були випадки, коли в лікарні з 0.3% ставили, що людина твереза(!).

Приблизний розрахунок часу, коли вміст алкоголю в крові нормалізується, після випиття спиртних напоїв

тест на алкоголь 9. Ви закриваєте свою машину (ключі залишаєте у себе) і на автомобілі ДАІ їдете в медустанову.

10. В медустанові, можна здавати будь-яку біологічну речовину (слина, сеча). Якщо це не виходить, то згідно п.3.13 ви можете здати кров. Копію огляду залишаєте у себе.

11. Біологічна речовина здається в дві ємкості, одна з яких відразу тестується, друга зберігається 90 днів (у разі оскарження і призначення повторного тесту на алкоголь судом).

12. Після проходження тесту на алкоголь в медустанові Вам видається довідка встановленого зразка. У разі виявлення у Вас стану сп’яніння – інспектор дописує протокол за ст. 130, вилучає у вас права (до цього вони повинні бути у Вас) і видає тимчасові, які діятимуть разом з цивільним паспортом до рішення суду.

13. Після складання протоколу за ст.130, інспектор відсторонює Вас від управління авто, згідно ст. 265-2 і ст. 266 КУпАП, трьома способами:

Три способи відсторонення водія від керування ТЗ:

 • блокування ТЗ (блокираторів у ДАІ немає);
 • відправленням на штрафплощадку (у тому числі за допомогою евакуатора), якщо розміщення Вашого ТЗ істотно заважає руху інших машин.
 • передача ТЗ іншій уповноваженій Вами особі, згідно ст. 266 КУпАП. Людина, якій ви довіряєте свій транспортний засіб, з моменту його передачі, – повністю відповідає за те, що ви не отримаєте управління.

15. Якщо Вас зупинили в іншому місті або області і звинувачують у вживанні алкоголю, маєте право клопотати про винесення постанови за місцем проживання або реєстрації транспортного засобу.

16. Обов’язково вписуємо в протокол типові для таких випадків фрази: ” Із звинуваченнями співробітника ДАІ не згоден “, “Огляд на стан алкогольного сп’яніння проведений з порушеннями ст.266 КУоАП” (привести аргументи).

Всю іншу роботу залиште вашому юристові або самостійно можна оскаржити протокол інспектора ДАІ про адміністративне правопорушення!

Автор статті: Юрій Усманов, джерело: Правова консультація.

 • 9075

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 9075

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные аналитические статьи

  Смотреть все статьи
  Смотреть все статьи
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст