Главная Блог ... Новости ВС роз’яснив, на яких підставах здійснюється коригування проектної будівельної документації ВС роз’яснив, на яких підставах здійснюється кориг...

ВС роз’яснив, на яких підставах здійснюється коригування проектної будівельної документації

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 0

 • 0

 • 4638

Отключить рекламу
ВС роз’яснив, на яких підставах здійснюється коригування проектної будівельної документації - tn1_vs_roz_yasniv_na_yakih_pidstavah_zdiysnyuetsya_koriguvannya_proektnoi_budivelnoi_dokumentatsii_5cdc4978e19d8.png

Дозвіл на виконання будівельних робіт може бути анульовано органом державного архітектурно-будівельного контролю у разі встановлення під час перевірки, що замовником будівництва здійснено коригування технічної документації з порушенням встановленого законом порядку.

Про це зазначила колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, розглянувши справу за позовом товариства до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування рішення.

У цій справі позивач – замовник будівництва звернувся до суду з адміністративним позовом до ДАБІ з вимогою скасувати наказ про анулювання дозволу на будівництво, посилаючись на те, що такий дозвіл відповідно до закону є чинним до моменту завершення будівництва.

Суд першої інстанції позов задовольнив. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове рішення, яким відмовив у задоволенні позову. Позивач не погодився з таким рішенням суду апеляційної інстанції та оскаржив його до касаційного суду.

Згадайте новину: Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником виконавчого провадження належать до юрисдикції адміністративних судів

Верховний Суд залишив касаційну скаргу позивача без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанції – без змін.

Колегія суддів КАС ВС погодилася з висновками апеляційного суду про те, що оскаржуваний наказ департаменту ДАБІ є правомірним та не підлягає скасуванню.

Суд виходив із того, що після отримання дозволу на будівництво проектну документацію об'єкта будівництва було скориговано, у результаті чого змінилися техніко-економічні показники (збільшилися площа забудови, будівельний об'єм, загальна площа, загальна площа квартир, висота будівлі, змінилася поверховість). Під час розгляду справи суди з’ясували, що скоригована проектна документація розроблена з порушенням вимог містобудівного законодавства, її окремі положення не відповідають містобудівним нормам та стандартам, а також що скоригована проектна документація не погоджена у встановленому порядку.

З огляду на наведене Верховний Суд сформулював правову позицію, відповідно до якої коригування проектної документації здійснюється шляхом внесення змін до затвердженого (схваленого) проекту будівництва на підставі завдання на коригування; скоригована проектна документація підлягає погодженню у встановленому законом порядку. При цьому у разі, якщо дозвіл на будівництво об’єкта виданий на підставі проектної документації, яка у подальшому була скоригована з порушенням вимог законодавства, такий дозвіл може бути анульований органом державного архітектурно-будівельного контролю у встановленому законом порядку.

Постанова Верховного Суду від 24 квітня 2019 року у справі 826/20177/16http://reyestr.court.gov.ua/Review/81431125.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: Штатний розпис державної установи та документи, що регулюють режим її роботи, є публічною інформацією – ВП ВС

 • 4638

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 4638

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст