Історія справи
Ухвала ККС ВП від 10.09.2019 року у справі №296/6325/18

УХВАЛАІМЕНЕМ УКРАЇНИ03 лютого 2020 рокум. Київсправа № 296/6325/18провадження № 51-4440 ск 19Верховний Суд колегією суддів Другої судової палатиКасаційного кримінального суду у складі:головуючого Яковлєвої С. В.,
суддів Марчука О. П., Ємця О. П.,розглянувши касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на ухвалу Житомирського апеляційного суду від 05 серпня 2019 року,встановив:За вироком Корольовського районного суду Житомирської області від 01 липня 2019 рокуОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Житомира, українця, громадянина України, освіта незакінчена вища, розлученого, який має на утриманні малолітню дитину, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого: 27 листопада 2018 року Житомирським апеляційним судом за ч.
2 ст.
185, ч.
2 ст.
190, ч.
3 ст.
190, ч.
1 ст.
70 КК до позбавлення волі на строк 4 роки
засуджено за ч.
2 ст.
185 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.На підставі ч.
4 ст.
70 КК з урахуванням вироку Житомирського апеляційного суду від 27 листопада 2018 року призначено ОСОБА_1 остаточне покарання шляхом часткового складання покарань у виді 4 років 2 місяців позбавлення волі.Початок строку відбуття покарання ОСОБА_1 вирішено рахувати з моменту затримання, тобто з 19 серпня 2018 року.Зараховано ОСОБА_1 в строк покарання час перебування під вартою з 4 жовтня 2017 року по 07 лютого 2018 року включно.Запобіжний захід до набрання вироком законної сили ОСОБА_1 залишено попередній у вигляді тримання під вартою.
Цивільний позов потерпілої ОСОБА_2 задоволено та стягнуто з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 3 000 грн завданої моральної шкоди.Ухвалою Житомирського апеляційного суду від 05 серпня 2019 року вирок місцевого суду залишено без зміни.У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1, посилаючись на незаконність ухвали апеляційного суду, ставить питання про скасування ухвали апеляційного суду щодо нього у зв'язку з незастосуванням положень ч.
5 ст.
72 КК в редакції ~law9~ від 26 листопада 2015 року при зарахуванні засудженому судом у строк відбування покарання з 04 жовтня 2017 року по 07 лютого 2018 року та з 19 серпня 2018 року по теперішній час строку попереднього ув'язнення з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. Вказують, що ухвала апеляційного суду є незаконною, тому що згідно постанови ВП Верховного суду від 29 серпня 2018 року, якщо особа вчинила злочин до 20 червня 2017 року і що до неї продовжувались застосовуватись заходи попереднього ув'язнення після 21 червня 2017 року, тобто після набрання чинності ~law10~, а тому при постановлені ухвали, суд апеляційної інстанції повинен був застосувати ч.
5 ст.
72 КК в редакції ~law11~ від 26 листопада 2015 року.Верховний Суд ухвалою від 09 вересня 2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишив без руху через її невідповідність вимогам ст.
427 КПК і надав строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків. Також засудженому було роз'яснено, що в разі не усунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, вона буде повернута.Ухвалу касаційного суду було невідкладно надіслано на адресу установи, в якій засуджений ОСОБА_1 перебував під вартою.
Згідно розписки засудженого, копія ухвали Верховного Суду була вручена йому 01 жовтня 2019 року.Однак у наданий касаційним судом п'ятнадцятиденний строк засуджений недоліки касаційної скарги не усунув, нової касаційної скарги до суду касаційної інстанції не надіслав.Відповідно до п.
1 ч.
3 ст.
429 КПК касаційна скарга повертається, якщо особа не усунула недоліки касаційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк.Враховуючи викладене, оскільки ОСОБА_1 не усунув недоліки касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк, Верховний Суд на підставі п.
1 ч.
3 ст.
429 КПК вважає за необхідне повернути касаційну скаргу засудженого з усіма доданими до неї матеріалами.Керуючись п.
1 ч.
3 ст.
429 КПК, Верховний Суд
постановив:Повернути касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 разом з усіма доданими до цієї скарги матеріалами.Ухвала оскарженню не підлягає.Судді:С. В. Яковлєва О. П. Марчук О. П. Ємець