Історія справи
Ухвала КАС ВП від 31.01.2018 року у справі №803/452/17

ВЕРХОВНИЙ СУДУХВАЛА31.01.2018 Київ К/9901/10205/18 803/452/17Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:Білоуса О.В., Желтобрюх І.Л., Стрелець Т.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 серпня 2017 року в адміністративній справі за його позовом до Камінь-Каширського районного суду Волинської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:27 листопада 2017 року на розгляд Верховного Суду України надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 серпня 2017 року у справі № 803/452/17 з підстави, встановленої пунктом
2 частини
1 статті
237 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній до 15 грудня 2017 року; далі -
КАС України).За змістом пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень
Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів" (далі - ~law12~) Верховний Суд України діє у межах своїх повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному ~law13~, та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом у складі, визначеному ~law14~.Відповідно до положень пункту 11 частини другої статті 46, пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень ~law15~ Пленум Верховного Суду постановою від 30 листопада 2017 року № 2 визначив, що днем початку роботи Верховного Суду є 15 грудня 2017 року. З цієї дати набрав чинності й Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII, яким, зокрема,
Кодекс адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV викладено у новій редакції.Згідно з підпунктом 1 пункту 1 Перехідних положень
КАС України (у редакції
КАС України, викладеній згідно із Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII) заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.
Відповідно до підпункту 7 пункту 1 Перехідних положень
КАС України (у редакції
КАС України, викладеній згідно із Законом України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII) заяви і скарги, зазначені в підпунктах 1,3-6 цього пункту, передаються відповідно до Касаційного адміністративного суду, Великої Палати Верховного Суду за розпорядженням керівника апарату суду, до якого подані такі заяви і скарги, протягом тридцяти днів з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу.На підставі наведених вище вимог підпунктів 1,7 пункту 1 Перехідних положень
КАС України (у редакції, чинній з 15 грудня 2017 року) керівник апарату Верховного Суду України розпорядженням від 11 січня 2018 року № 17/0/19-18 передав, з-поміж інших, заяву з матеріалами у справі № 803/452/17 до Касаційного адміністративного суду.Заява з матеріалами у справі № 803/452/17 зареєстрована у Касаційному адміністративному суді 26 січня 2017 року і за наслідками автоматизованого розподілу передана на розгляд судді-доповідачу Білоусу О.В.У зв'язку з описаними вище подіями розгляд заяви ОСОБА_1 надалі здійснюватиме Касаційний адміністративний суд, однак за правилами адміністративного судочинства, які діяли до набрання чинності Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII.У березні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання дій протиправними та зобов'язання відповідачів в межах їх компетенції виплатити йому вихідну допомогу в розмірі 10 місячних заробітних плат за основною посадою відповідно до частини
1 статті
136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 13 травня 2017 року позов задоволено.Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 липня 2017 року скасовано рішення суду першої інстанції, а у задоволенні позову відмовлено.Вищий адміністративний суд України ухвалою від 23 серпня 2017 року на підставі пункту
5 частини
5 статті
214 КАС України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 липня 2017 року.Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави, передбаченої пунктом
2 частини
1 статті
237 КАС України, неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі.На обґрунтування заяви додано копії ухвал Вищого адміністративного суду України від 15 червня 2017 року (К/800/19650/17) та від 30 серпня 2017 року ( № К/800/29241/17), які, на думку заявника, підтверджують наведені у заяві доводи.
Проте аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового правозастосування, оскільки прийняття судом касаційної інстанції протилежних процесуальних рішень зумовлено не різним тлумаченням норм процесуального права, а відмінними обставинами, викладеними у поданих касаційних скаргах, з яких виходив суд при вирішенні питання про відкриття касаційного провадження.Так, з наданих для порівняння ухвал вбачається, що суд касаційної інстанції у цих справах встановив підстави для відкриття касаційного провадження.Тоді як в ухвалі, про перегляд якої подано заяву, Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження виходячи з того, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи. Тобто, суд касаційної інстанції погодився з висновком суду апеляційної інстанції про відсутність у відповідача підстав для виплати позивачу відповідно до статті
136 Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" вихідної допомоги, оскільки на час звільнення ОСОБА_1 з посади судді її виплата не була передбачена чинним законодавством.Отже, надані для порівняння рішення не містять іншого, ніж в рішенні, про перегляд якого подано заяву, застосування чи тлумачення норм процесуального права, про які йдеться у заяві ОСОБА_1Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої заяви.
Керуючись статтями
235,
236,
237,
238,
239,
240 Кодексу адміністративного судочинства України,УХВАЛИВ:Відмовити у допуску справи за позовом ОСОБА_1 до Камінь-Каширського районного суду Волинської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії до провадження Верховного Суду для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 серпня 2017 року.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач О.В.Білоус
Судді І.Л.ЖелтобрюхТ.Г.Стрелець