Главная Блог ... Новости У ГПУ без керівника почалася колективна безвідповідальність - Молчанов У ГПУ без керівника почалася колективна безвідпові...

У ГПУ без керівника почалася колективна безвідповідальність - Молчанов

Отключить рекламу
У ГПУ без керівника почалася колективна безвідповідальність - Молчанов - tn1_u_gpu_bez_kerivnika_pochalasya_kolektivna_bezvidpovidalnist_molchanov_572a46d8af62d.jpg

У ГПУ не розслідують резонансні справи, тому що у них немає часу. Все, чим вони займаються - борються з реформою самої прокуратури. Про це в ефірі радіостанції 106 FM заявив політолог Кирило Молчанов.

Генеральна прокуратура постійно намагається щось знайти проти Національного антикорупційного бюро. Про це заявив глава цього відомства Артем Ситник. За його словами ГПУ ніяк не може змиритися з тим, що частина його повноважень перейшла до НАБУ. Також він зазначив, що «раніше, щоб посадити прокурора, було потрібне рішення іншого прокурора, а зараз з'явився орган, який порушив цю гегемонію».

Згадайте новину: Голова НАБУ Ситник: «Інформація про майно, автомобілі та закордонні поїздки суддів переважно у Швейцарію просто шокує…»

Детальніше цю ситуацію прокоментував політолог Кирило Молчанов.

Як би ви прокоментували заяву Артема Ситника?

- По всій видимості, ми просто бачимо на другому році роботи НАБУ, його голова Артем Ситник почав проявляти якісь амбіції, тому що в принципі будь-якої роботи або результативності у нього немає. Це дуже зручна позиція: говорити, що хотів, але йому не дали зробити. Тому ми бачимо певний такий міжсобойчик. Функціональне навантаження НАБУ треба прописувати в Конституції, щоб повноваження були зафіксовані в головному законі, а не просто регулювалися законом, прийнятим ВР. Тому ми бачимо в наявності конфлікт інтересів, і природно, що прокуратура це більш сформована структура, якій не одне десятиліття, в цій боротьбі вона буде перегравати новостворене бюро, в яке до сих пір не можуть добрати детективів.

ГПУ вигідно, щоб в Україні не було НАБУ?

- Я взагалі давно висловлюю версію, що це ширма, яка створюється для того, щоб пускати пил в очі нашим західним партнерам, які вимагають від України боротьби з корупцією в реалі, а у нас просто з'являються постійно якісь бюрократичні органи. У нас же крім НАБУ ще є антикорупційний прокурор, ще є Національна антикорупційна комісія. Купа цих органів створена, вони просто один одному перекидають відповідальність, як футбольний м'ячик, і нічого не роблять. Чомусь Артем Ситник забув додати, що за майже рік його перебування на посаді, він не довів жодного діла до суду або хоча б просто в суд передав. У нього там все на стадії слідства, це вже нескінченно тягнеться. Тому мені здається, ця заява пов'язана з тим, що він намагається зняти з себе відповідальність за свою повну бездіяльність.

Згадайте новину: Какой доход позволит судьям жить без взяток?

Чому в ГПУ не хочуть передавати справи до НАБУ?

- А в ГПУ немає поки що керівника, тому там просто кругова порука і колективна безвідповідальність. Генпрокурора немає і найближчим часом, швидше за все, не буде. Тому я б сказав, що прокуратура просто живе своїм життям і користується заступництвом глави держави, і особливо нічого робити не буде. Ось ви запитаєте напевно, чому у нас не проходить реформа прокуратури. Тому що у них на це немає часу, по суті, все, чим вони займаються - це активно борються з реформою самої прокуратури. Їм немає часу займатися резонансними посадками. Ось справу «діамантових прокурорів» теж не передали до НАБУ, її чомусь розслідує ГПУ. Тому там до них дуже багато питань, але з огляду на політичну ситуацію, вони розуміють, що в принципі ніякої відповідальності вони не нестимуть.

До чого призведе вся ця конкуренція?

- Конкуренція призведе до того, що швидше за все НАБУ буде повністю знищено, в першу чергу в очах українців і в очах наших західних партнерів. А після втрати довіри, не виключено, що воно буде рано чи пізно розформовано, тому що є неефективним, так як сама прокурорська структура набагато потужніша.

Раніше в ефірі радіостанції Голос Столиці директор консалтингової компанії «Партія влади» Олена Дяченко висловила думку про те, що антикорупційні відомства в країні створюються тільки для звітності.

Водночас керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній вважає, що антикорупційна прокуратура є знаряддям тиску на політичних опонентів.

Джерело: -2866/" rel="nofollow" target="_blank">Голос столиці

 • 1307

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1307

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст