Главная Сервисы для юристов ... Законы Про видобування і переробку уранових руд Стаття 11. Особливості експлуатації та забезпечення безпеки уранових об’єктів Стаття 11. Особливості експлуатації та забезпеченн...

Стаття 11. Особливості експлуатації та забезпечення безпеки уранових об’єктів

Про видобування і переробку уранових руд (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
Добавить в избраное

Експлуатація уранових об’єктів провадиться за наявності ліцензій, отриманих згідно з законом.

{Частина перша статті 11 в редакції Закону № 887-IV від 22.05.2003 }

Додатково до звичайних заходів щодо безпеки ведення робіт на уранових об’єктах необхідно також вжити заходів щодо:

зменшення впливу випромінювання радону та інших радіоактивних газів, пилу та руд на персонал;

забезпечення контролю за дозами опромінення персоналу;

забезпечення контролю за рівнем радіоактивного забруднення довкілля;

захисту довкілля від радіоактивного забруднення;

забезпечення контролю за радіоактивним забрудненням гірничошахтного устаткування, обладнання, транспортних засобів тощо;

забезпечення очистки шахтних вод та вод спеціальних пралень.

Вимоги до безпеки ведення робіт на уранових об’єктах конкретизуються в нормах і правилах безпеки та в інших нормативно-правових актах, які розробляються і затверджуються у порядку, встановленому законодавством України.

Перевезення уранових руд може здійснюватися у неупакованому вигляді за умови виконання заходів по зменшенню розпилення відповідно до діючих норм і правил.

Підприємства по видобуванню і переробці уранових руд зобов’язані мати відповідні фінансові, матеріальні та інші ресурси для забезпечення виконання вимог до безпеки ведення робіт.

Адміністрація уранових об’єктів зобов’язана в установленому порядку, а також на вимогу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформувати ці органи та населення про радіаційний стан на території з особливим режимом, яка встановлюється відповідно до статті 15 цього Закону, виникнення на об’єктах аварійних та інших ситуацій, які можуть негативно вплинути на стан довкілля чи становлять загрозу для населення.

Витрати, пов’язані з безпечною експлуатацією уранових об’єктів, передбачені цією статтею, відносяться на собівартість виробленої продукції.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні сприяти забезпеченню безпечної діяльності уранових об’єктів.

Предыдущая

11/17

Следующая
Добавить в избраное
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст