Главная Сервисы для юристов ... Законы Про місцеве самоврядування в Україні Стаття 79. Дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови Стаття 79. Дострокове припинення повноважень сільс...

Стаття 79. Дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови

Про місцеве самоврядування в Україні (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 17695

    Просмотров

  • 17695

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    {Назва статті 79 в редакції Закону № 806-VI від 25.12.2008 }

    1. Повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі:

    {Абзац перший частини першої статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 806-VI від 25.12.2008 }

    1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови;

    2) припинення його громадянства;

    3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;

    3 - 1 ) набрання законної сили рішенням суду про притягнення його до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією, яким накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

    {Частину першу статті 79 доповнено пунктом 3 - 1 згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 224-VII від 14.05.2013 ; в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014 }

    3 - 2 ) набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави;

    {Частину першу статті 79 доповнено пунктом 3 - 2 згідно із Законом № 263-IX від 31.10.2019 }

    {Пункт 4 частини першої статті 79 виключено на підставі Закону № 1700-VII від 14.10.2014 }

    4) відкликання з посади за народною ініціативою;

    {У частину першу статті 79 включено пункт 4 згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015 }

    5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;

    6) його смерті.

    2. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

    Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені також у випадках, передбачених законами України "Про військово-цивільні адміністрації", "Про правовий режим воєнного стану".

    {Частину другу статті 79 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2268-VIII від 18.01.2018 }

    {Частина друга статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законами № 650-VIII від 17.07.2015 , № 995-VIII від 04.02.2016 }

    3. Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених абзацом першим частини другої цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови визначається законом про місцеві референдуми.

    {Частина третя статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законами № 806-VI від 25.12.2008 , № 995-VIII від 04.02.2016 }

    {Щодо конституційності положень частини третьої статті 79 див. Рішення Конституційного Суду № 1-рп/2000 від 09.02.2000 }

    4. Рішення про проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови приймається сільською, селищною, міською радою як за власною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї десятої частини громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.

    5. Сільський, селищний, міський голова може бути відкликаний з посади за народною ініціативою в порядку, визначеному Законом України "Про статус депутатів місцевих рад" з особливостями, передбаченими частинами шостою - десятою цієї статті, не раніше як через рік з моменту набуття ним повноважень.

    {Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015 }

    6. Рішення про внесення пропозицій щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше:

    1) 20 осіб для відкликання сільського голови;

    2) 30 осіб для відкликання селищного голови;

    3) 50 осіб для відкликання міського голови міст районного значення;

    4) 200 осіб для відкликання міського голови міст обласного значення;

    5) 400 осіб для відкликання міського голови міст Києва та Севастополя.

    Кількість членів ініціативної групи становить у разі відкликання:

    1) сільського, селищного голови - не менше 10 осіб;

    2) міського голови міста районного значення - не менше 20 осіб;

    3) міського голови міста обласного значення - не менше 50 осіб;

    4) міського голови міст Києва та Севастополя - не менше 75 осіб.

    {Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015 }

    7. На підтримку пропозиції про відкликання сільського, селищного, міського голови має бути зібрано кількість підписів, що перевищує кількість голосів, поданих за нього на місцевих виборах, за результатами яких він був обраний сільським, селищним, міським головою.

    Збір підписів проводиться у разі відкликання:

    1) сільського, селищного голови - протягом десяти днів;

    2) міського голови міста районного значення - протягом двадцяти днів;

    3) міського голови міста обласного значення, міст Києва та Севастополя - протягом тридцяти днів.

    Територіальна виборча комісія після надходження підписних листів та документів проведених зборів здійснює аналіз на відповідність їх оформлення вимогам цього Закону та Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", перевіряє дотримання порядку збору підписів на підтримку пропозиції про відкликання з посади за народною ініціативою, вибірково перевіряє достовірність відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості), за результатом чого приймає рішення, передбачене частиною восьмою цієї статті, у такі строки:

    {Абзац шостий частини сьомої статті 79 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    1) у разі відкликання сільського, селищного голови - протягом десяти днів з дня їх отримання;

    {Абзац сьомий частини сьомої статті 79 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    2) у разі відкликання міського голови міст районного значення - протягом двадцяти днів з дня їх отримання;

    {Абзац восьмий частини сьомої статті 79 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    3) у разі відкликання міського голови міст обласного значення - протягом тридцяти днів з дня їх отримання;

    {Абзац дев'ятий частини сьомої статті 79 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    4) у разі відкликання міського голови міст Києва та Севастополя - протягом тридцяти п’яти днів з дня їх отримання.

    {Абзац десятий частини сьомої статті 79 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    {Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015 }

    8. Якщо при ініціюванні відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою дотримано вимоги цього Закону та Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", кількість підписів виборців, які підтримують пропозицію про відкликання з посади, відповідає вимогам цього Закону, територіальна виборча комісія приймає рішення про звернення до відповідної місцевої ради (у разі якщо сільський, селищний, міських голова був обраний шляхом самовисування) або до партії, від місцевої організації якої його обрано, щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою.

    Якщо при ініціюванні відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою не дотримано вимоги цього Закону та Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та/або кількість підписів виборців, які підтримують пропозицію про відкликання з посади за народною ініціативою, не відповідає вимогам цього Закону та/або ініціативна група у встановлені цим Законом строки не подала до територіальної виборчої комісії підписні листи та документи проведених зборів виборців або подала їх після спливу встановлених строків, відповідна територіальна виборча комісія приймає рішення про припинення ініціативи щодо відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою.

    Рішення про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою приймається за зверненням територіальної виборчої комісії вищим керівним органом партії, від місцевої організації якої його обрано.

    Рішення про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою, який був обраний шляхом самовисування, приймається за зверненням територіальної виборчої комісії відповідною сільською, селищною, міською радою більшістю голосів від її складу.

    У разі прийняття місцевою радою рішення про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою або у разі подання до місцевої ради рішення вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою, особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, не пізніш як на п’ятнадцятий день з дня прийняття відповідного рішення звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови.

    {Статтю 79 доповнено частиною згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015 ; в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 }

    9. За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільського, селищного, міського голови може порушуватись перед Верховною Радою України відповідною сільською, селищною, міською радою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації.

    10. У разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови. Порядок проведення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови визначається законом про вибори.

    {Частина статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1184-VII від 08.04.2014 }

    11. Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади:

    1) з підстав, зазначених у пунктах 1, 2, 5, 6 частини першої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт;

    {Пункт 1 частини статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1700-VII від 14.10.2014 }

    2) з підстав, зазначених у пунктах 3, 3 - 1 частини першої цієї статті, - з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради;

    {Частину статті 79 доповнено новим пунктом згідно із Законом № 1700-VII від 14.10.2014 }

    3) з підстав, зазначених в абзаці першому частини другої цієї статті, - з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень;

    {Пункт 3 частини статті 79 із змінами, внесеними згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016 }

    3 - 1 ) з підстав, зазначених в абзаці другому частини другої цієї статті, - з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів);

    {Частину одинадцяту статті 79 доповнено пунктом 3 - 1 згідно із Законом № 995-VIII від 04.02.2016 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2268-VIII від 18.01.2018 }

    4) у випадку, передбаченому частиною п'ятою цієї статті, - з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних виборах;

    5) у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою або вищим керівним органом відповідної політичної партії рішення про відкликання сільського, селищного, міського голови за народною ініціативою.

    {Частину одинадцяту статті 79 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 595-VIII від 14.07.2015; із змінами, внесеними згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020 }

    {Частина статті 79 в редакції Закону № 806-VI від 25.12.2008 }

    {Частину статті 79 виключено на підставі Закону № 806-VI від 25.12.2008 }

    {Офіційне тлумачення положень статті 79 див. в Рішенні Конституційного Суду № 21-рп/2003 від 25.12.2003 }

    Предыдущая

    112/114

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст