Главная Блог ... Новости Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - плати штраф, та інші сюрпризи у прийнятому законопроєкті Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - ...

Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - плати штраф, та інші сюрпризи у прийнятому законопроєкті

Отключить рекламу
 - tn1_0_42833800_1594801661_5f0ebdfd68991.jpg

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону № 2695 від 27.12.2019.

Законодавець, відповідно до пояснювальної записки, вважає, що банальне посилення покарання буде найлегшим і водночас найефективнішим способом примусити водіїв дотримуватися вимог Правил дорожнього руху.

Відповідно законопроєктом передбачається посилення міри як адміністративної так і кримінальної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами (далі - ТЗ), річковими та іншими судами в стані сп’яніння та зміна порядку огляду водія (судноводія) на стан сп'яніння з введенням деяких інших положень.

Законопроєкт, серед іншого, передбачає наступні нововведення:

Тепер порушника, котрий не має права водити ТЗ або позбавлений такого права і який здійснив таке керування або передав керування ТЗ особі, яка не має на це права, не може бути звільнено від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу або ж громадської організації. Таку можливість також втрачають порушники, які керували в стані сп’яніння суднами.

В декілька разів планується збільшити штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами; за керування незареєстрованими ТЗ; за порушення правил використання номерного знаку; за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди; за перевищення швидкості більше, ніж на 50 кілометрів на годину, а також за правопорушення, наведені у попередньому абзаці.

Згадайте новину: В автофиксации нарушений ПДД нашли критический пробел. Платить ли штрафы

У випадку вчинення ряду порушень у сфері безпеки дорожнього руху (до прикладу, якщо особа покине місце дорожньо-транспортної пригоди, не виконає вимогу про зупинку або повторно порушить правила керування транспортним засобом, правила користування ременями безпеки або мотошоломами) порушник втрачатиме можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення.

Планується також нововведення у вигляді передбачення можливості приєднання невідбутої частини позбавлення права керування транспортним засобом до новопризначеного такого-ж покарання. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом зможе перевищувати десять років.

Оглядати водіїв на стан сп'яніння або щодо перебування під впливом ліків можна буде із застосуванням технічних засобів відеозапису без обов’язкової присутності двох свідків. Проте запис такого огляду обов’язково потрібно буде долучити до протоколу про адміністративне правопорушення.

Окрім того особа тепер буде зобов’язана передати, а не просто пред’явити паперове посвідчення водія. Але вимога щодо передачі для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, не буде поширюватись на водіїв, які отримали посвідчення водія після 2013 року або можуть пред’явити електронне посвідчення водія та електронний реєстраційний документ на транспортний засіб.

Згадайте новину: Нетверезе водіння-не кримінал?!

Виконання постанови про позбавлення права керування ТЗ буде здійснюватися шляхом вилучення посвідчення водія на строк позбавлення права керування ТЗ та внесення до єдиної інформаційної системи МВС України відомостей про позбавлення права керування ТЗ на строк, визначений у постанові.

Проте особа буде вважатись позбавленою права керування ТЗ лише після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.

Окрім вищенаведеного передбачаються також зміни у кримінальний кодекс.

Вчинення порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (у випадку, коли за такі діяння передбачено кримінальну відповідальність) буде виключати можливість для таких осіб звільнення від кримінальної відповідальності або від відбування покарання. А застосування до таких осіб умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м'яким, амністії та помилування буде вимагати наявність додаткових умов (таких-же, як для осіб, що вчинили корупційні злочини).

Автор новини: Богдан Маслов, юрист, помічник адвоката Адвокатської фірми "Єфімов та партнери".

Згадайте новину: Повезут старый хлам. Евробляхам хотят переписать правила растаможки и ставки налогов

 • 25538

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 25538

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст