Головна Блог ... Новини Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - плати штраф, та інші сюрпризи у прийнятому законопроєкті Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - ...

Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - плати штраф, та інші сюрпризи у прийнятому законопроєкті

Відключити рекламу
Лише пред'явив, а не передав посвідчення водія - плати штраф, та інші сюрпризи у прийнятому законопроєкті - tn1_0_42833800_1594801661_5f0ebdfd68991.jpg

Верховна Рада прийняла за основу проєкт закону № 2695 від 27.12.2019.

Законодавець, відповідно до пояснювальної записки, вважає, що банальне посилення покарання буде найлегшим і водночас найефективнішим способом примусити водіїв дотримуватися вимог Правил дорожнього руху.

Відповідно законопроєктом передбачається посилення міри як адміністративної так і кримінальної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами (далі - ТЗ), річковими та іншими судами в стані сп’яніння та зміна порядку огляду водія (судноводія) на стан сп'яніння з введенням деяких інших положень.

Законопроєкт, серед іншого, передбачає наступні нововведення:

Тепер порушника, котрий не має права водити ТЗ або позбавлений такого права і який здійснив таке керування або передав керування ТЗ особі, яка не має на це права, не може бути звільнено від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу або ж громадської організації. Таку можливість також втрачають порушники, які керували в стані сп’яніння суднами.

В декілька разів планується збільшити штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами; за керування незареєстрованими ТЗ; за порушення правил використання номерного знаку; за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди; за перевищення швидкості більше, ніж на 50 кілометрів на годину, а також за правопорушення, наведені у попередньому абзаці.

Згадайте новину: В автофиксации нарушений ПДД нашли критический пробел. Платить ли штрафы

У випадку вчинення ряду порушень у сфері безпеки дорожнього руху (до прикладу, якщо особа покине місце дорожньо-транспортної пригоди, не виконає вимогу про зупинку або повторно порушить правила керування транспортним засобом, правила користування ременями безпеки або мотошоломами) порушник втрачатиме можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення.

Планується також нововведення у вигляді передбачення можливості приєднання невідбутої частини позбавлення права керування транспортним засобом до новопризначеного такого-ж покарання. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом зможе перевищувати десять років.

Оглядати водіїв на стан сп'яніння або щодо перебування під впливом ліків можна буде із застосуванням технічних засобів відеозапису без обов’язкової присутності двох свідків. Проте запис такого огляду обов’язково потрібно буде долучити до протоколу про адміністративне правопорушення.

Окрім того особа тепер буде зобов’язана передати, а не просто пред’явити паперове посвідчення водія. Але вимога щодо передачі для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, не буде поширюватись на водіїв, які отримали посвідчення водія після 2013 року або можуть пред’явити електронне посвідчення водія та електронний реєстраційний документ на транспортний засіб.

Згадайте новину: Нетверезе водіння-не кримінал?!

Виконання постанови про позбавлення права керування ТЗ буде здійснюватися шляхом вилучення посвідчення водія на строк позбавлення права керування ТЗ та внесення до єдиної інформаційної системи МВС України відомостей про позбавлення права керування ТЗ на строк, визначений у постанові.

Проте особа буде вважатись позбавленою права керування ТЗ лише після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.

Окрім вищенаведеного передбачаються також зміни у кримінальний кодекс.

Вчинення порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (у випадку, коли за такі діяння передбачено кримінальну відповідальність) буде виключати можливість для таких осіб звільнення від кримінальної відповідальності або від відбування покарання. А застосування до таких осіб умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м'яким, амністії та помилування буде вимагати наявність додаткових умов (таких-же, як для осіб, що вчинили корупційні злочини).

Автор новини: Богдан Маслов, юрист, помічник адвоката Адвокатської фірми "Єфімов та партнери".

Згадайте новину: Повезут старый хлам. Евробляхам хотят переписать правила растаможки и ставки налогов

 • 26025

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 26025

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст