Главная Блог ... Консультации от юристов Порядок звільнення військовослужбовців Збройних Сил України родичі яких померли або зникли безвісті на війні. Порядок звільнення військовослужбовців Збройних Си...

Порядок звільнення військовослужбовців Збройних Сил України родичі яких померли або зникли безвісті на війні.

Отключить рекламу
 - 5cc3e145099ac9cd385f8922db5e253d.webp

Війна в Україні нажаль не перестає збирати свої плоди – життя військовослужбовців, які героїчно боронять нашу Батьківщину.

Так, існує багато випадків, коли на війну йде ціла сім’я батько, мати, син, донька, брат чи сестра. А інколи й вся родина йде захищати свою землю від ненажерливих окупантів.

Нажаль є й сумні історії, коли ніхто з близьких не повертається з війни, але нашу Героїчну Націю не спинить на шляху до Незалежності.

З огляду на зазначені обставини, Верховною радою України було прийнято законопроект 8009, який був підписаний Президентом 18 липня 2023 року.

Вищевказаний законопроект надає право військовослужбовцям звільнитись з військової служби, якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти на війні.

Які зміни вносить законопроект 8009?

Згаданий законопроект стосується внесення змін до ст. 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а саме до підпункту "г" пункту 2 частини четвертої та підпункту "г" пункту 3 частини п’ятої зазначеної статті, що в свою чергу доповнює обставини за якими військовослужбовці мають право звільнитись з військової служби.

Саме доповнення звучить наступним чином: військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації або за контрактом, на особливий період, під час воєнного стану звільняються з військової служби через певні сімейні обставини або інші поважні причини (якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу), однією з сімейних обставин цієї норми зазначено, якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Користуйтеся консультацією: Відпустки для військових: які види доступні та скільки можуть тривати

Які категорії військовослужбовців мають право звільнитись завдяки законопроекту 8009?

Слід зазначити, що стаття 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” розмежовує військовослужбовців та підстави для їх звільнення.

Так, за останніми доповненнями, не можуть звільнитись військовослужбовці строкової служби або особи офіцерського складу, які проходять службу під час призову чи кадровий військовий.

Тобто зазначена норма діє на військовослужбовців, які призванні під час мобілізації або проходять військову службу за контрактом.

Наголошую, що дана норма не стосуватиметься тих випадків, коли зниклими безвісти чи загиблими є цивільні.

Які дії має здійснити військовослужбовець для звільнення з військової служби на підставі законопроект 8009?

Військовослужбовець має сформувати та подати рапорт на звільнення до безпосереднього командира (на практиці до ротного) із зазначенням підстави для звільнення (в даному випадку підпункт "г" пункту 2 частини четвертої або підпункт "г" пункту 3 частини п’ятої статті 26) та долучити до рапорту підтверджуючи документи (нотаріальні копії).

Раджу фіксувати у будь-якій формі прийняття рапорту, наприклад сфотографувати відмітку на Вашому рапорті про те що рапорт прийнято, або попросити відповідальну особу, яка приймає рапорт розписатись або поставити штамп на другій копії рапорту.

У разі якщо Ваш рапорт відмовляються прийняти, необхідно звернутись на гарячу лінію за номером 0-800-500-442 або подати вмотивовану письмову скаргу до Міністерства Оборони України.

Користуйтеся консультацією: Кредитна заборгованість військовослужбовців під час воєнного стану

Які підтверджуючи документи має надати військовослужбовець до рапорту на звільнення на підставі загибелі або зникнення безвісти родича?

Для початку, військовослужбовець, має підтвердити, що особа, яка зникла або пропала безвісті, являється його родичом.

Зокрема, такими документами може бути свідоцтво про народження або свідоцтво про укладення шлюбу чи інші документи, які підтверджують родинні зв’язки.

Потім, військовослужбовець долучає документи, які підтверджують загибель або зникнення безвісті родича під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії окупанта.

Такими документами може бути, довідка про причину смерті, лікарське свідоцтво про смерть, свідоцтво про смерть, сповіщення, повідомлення про смерть, акт службового розслідування та інші документи, які підтверджують загибель або зникнення безвісті родича під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.

Користуйтеся консультацією: Нарахування процентів, пені та штрафів військовослужбовцям за кредитами під час війни

Як проходить процедура звільнення після подання рапорту?

Якщо у Вас вийшло успішно подати рапорт на звільнення, зазвичай строк його розгляду становить від 14 до 30 календарних днів.

Після успішного розгляду рапорту, військовий має підписати обхідний лист, здати посаду, отримати наказ про звільнення з військової служби у запас та виключенням зі списків військової частини та всіх видів забезпечення, після чого кадрова служба військової частини проставляє відповідну відмутку у військовому квитку.

Не слід забувати, що військова частина має провести усі розрахунки з військовослужбовцем, який звільняється.

Після закінчення процедури звільнення та отримання військового квитку з відповідної відміткою, особи, звільнені з військової служби, зобов’язані у п’ятиденний строк прибути до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Автор консультації: Адвокатське бюро "СЕРГІЯ ПАГЕРА"

  • 2426

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2426

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст