0
0
959
В Україні учасники бойових дій мають пільги на проїзд. Але періодично стається так, що їм у цій пільзі відмовляють перевізники. Часто мотивують це тим, що їм не відшкодовують гроші за такі перевезення. Попри те, що з компенсаціями дійсно бувають проблеми, це не є підставою, аби учасникам бойових дій відмовляли. Як відстояти своє право на пільговий проїзд?
В Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу» прописано, що учасники бойових дій мають право на БЕЗПЛАТНИЙ ПРОЇЗД усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, зокрема внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.
Як захищаємо свої права?
Крок 1️
Якщо перевізник відмовляє в проїзді попри наявність посвідчення учасника бойових дій, потрібно:
▫️ з’ясувати назву та контактні дані перевізника (інформація, як правило, зазначається в інформаційних матеріалах, розміщених біля водія), власне ім’я водія;
▪️ записати номер транспортного засобу, час та маршрут поїздки;
▫️ зберегти квиток;
▪️ у разі звернення до суду подбати про наявність свідків відмови у безоплатному проїзді.
Крок 2️
Потрібно написати заяву у трьох примірниках:
▫️ до Національної поліції;
▪️ до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека);
▫️ до органу місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут.
До заяви ОБОВ'ЯЗКОВО додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка.
За відмову у безоплатному проїзді передбачена адміністративна відповідальність за ст. 133-1 КУпАП
Безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян – тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).
Отримати сатисфакцію можна в судовому порядку
Можна не лише покарати перевізника, але й повернути свої гроші. Відповідна судова практика є.
СУДОВА ПРАКТИКА (https://reyestr.court.gov.ua/Review/112592797)
Зокрема, у наведеній вище справі суд став на бік ветерана: визнав дії перевізника неправомірними, вирішив стягнути на користь позивача 290 грн. в якості компенсації за придбаний квиток, та ще 1000 гривень за нанесену моральну шкоду.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
126
Коментарии:
0
Просмотров:
694
Коментарии:
0
Просмотров:
768
Коментарии:
0
Просмотров:
674
Коментарии:
0
Просмотров:
1588
Коментарии:
1
Просмотров:
420
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.