0
0
398
Дуже часто в сезон цвітіння ірисів доводиться спостерігати картину: квіти викинули стрілки, розпустилися, але за кілька днів знітилися, зморщилися і зав'яли. "Щось не сподобалося кущу", - думаємо ми. Але от халепа: з іншими кущами - та ж історія. Усе досить просто - на іриси напала так звана ірисова муха. Що це за шкідник і як боротися з ірисовою мухою - у матеріалі.
Як зрозуміти, що на квіти напала ірисова мухаЗвичайно, іриси, хоча вони і невибагливі, можуть не цвісти з різних причин - наприклад, нестача світла або поживних речовин. Але якщо бутони утворюються, але відразу ж засихають або загнивають, так і не розпустившись, то, найімовірніше, це "робота" ірисової мухи, або, як її називають, ірисової квіткарки.
У цьому разі придивіться до ірисів - ви однозначно помітите на квітах мушку, схожу на домову, але трохи меншу. Ця нешкідлива з вигляду комаха в кінці квітня і на початку травня харчується рослинними соками, проколюючи пелюстки бутонів, а потім відкладає в них яйця. З них народжуються білясті черв'ячки, які пожирають бутон зсередини. Як результат, бутон гине, так і не розкрившись. Личинки опадають на землю, заляльковуються тут же, біля ірисів і так перечікують зиму. Наступного року все повторюється - такий собі кругообіг ірисової мухи в природі.
На квітах виявити муху можна так:
пелюстки бутонів, що не розкрилися, покриваються плямами, потім скручуються і засихають;муха залишає зеленуваті виділення;з часом самі бутони темніють і загнивають зсередини.Вважається, що найбільш схильні до зараження середньо- і пізньоквітучі гібридні іриси, а також карликові. Але ось ірис сибірський та ірис солелюбний від мухи практично не страждають.
Ірисова муха - як боротисяЯк позбутися ірисової мухи? Це залежить від того, наскільки плачевна ситуація. Якщо ураження невелике - всього лише кілька бутонів - то їх можна обірвати і знищити (краще спалити).
Для профілактики - наприклад, торік таке вже було - можна на самому початку появи бутонів (коли квіти випустили стрілку) опудрити іриси золою або тютюновим пилом.
Якщо ж муха "розгулялася" щосили, тоді потрібно звертатися по допомогу до інсектицидів із класу неонікотиноїдів - це Конфідор, Моспілан або Актара. Причому важливо використовувати інсектициди саме з цього класу, оскільки інші можуть бути малоефективними або ж зовсім не дадуть результату.
Краще обприскувати квіти на ранніх термінах - коли тільки виходить квіткова стрілка.
Раніше ми розповідали, як вивести мурашник на городі, в саду або в будинку.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
627
Коментарии:
1
Просмотров:
630
Коментарии:
0
Просмотров:
401
Коментарии:
0
Просмотров:
603
Коментарии:
1
Просмотров:
449
Коментарии:
0
Просмотров:
773
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.