Стаття 238. Зміст рішення

Господарський процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 3105

    Просмотров

  • 3105

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Рішення суду складається із вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин.

    2. У вступній частині рішення зазначаються:

    1) дата і місце його ухвалення;

    2) найменування суду;

    3) прізвище та ініціали судді або склад колегії суддів;

    4) прізвище та ініціали секретаря судового засідання;

    5) номер справи;

    6) ім’я (найменування) сторін та інших учасників справи;

    7) вимоги позивача;

    8) прізвища та ініціали представників учасників справи.

    3. В описовій частині рішення зазначаються:

    1) стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача;

    2) заяви, клопотання;

    3) інші процесуальні дії у справі (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження тощо).

    4. У мотивувальній частині рішення зазначаються:

    1) перелік обставин, які є предметом доказування у справі;

    {Пункт 1 частини четвертої статті 238 в редакції Закону № 132-IX від 20.09.2019 }

    2) перелік доказів, якими сторони підтверджують або спростовують наявність кожної обставини, яка є предметом доказування у справі;

    {Пункт 2 частини четвертої статті 238 в редакції Закону № 132-IX від 20.09.2019 }

    3) висновок суду про те, яка обставина, що є предметом доказування у справі, визнається судом встановленою або спростованою з огляду на більшу вірогідність відповідних доказів;

    {Пункт частини четвертої статті 238 в редакції Закону № 132-IX від 20.09.2019 }

    4) мотиви визнання доказів більш вірогідними щодо кожної обставини, яка є предметом доказування у справі;

    {Пункт частини четвертої статті 238 в редакції Закону № 132-IX від 20.09.2019 }

    5) мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного учасниками справи, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову, крім випадку, якщо аргумент очевидно не відноситься до предмета спору, є явно необґрунтованим або неприйнятним з огляду на законодавство чи усталену судову практику;

    6) чи були і ким порушені, не визнані або оспорені права чи інтереси, за захистом яких мало місце звернення до суду, та мотиви такого висновку;

    7) норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування;

    8) норми права, на які посилалися сторони, які суд не застосував, та мотиви їх незастосування.

    5. У резолютивній частині рішення зазначаються:

    1) висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог;

    2) розподіл судових витрат;

    3) строк і порядок набрання рішенням суду законної сили та його оскарження;

    4) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків сторін (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.

    Висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог не може залежати від настання або ненастання певних обставин (умовне рішення).

    6. У разі необхідності у резолютивній частині також вказується про:

    1) порядок і строк виконання рішення;

    2) надання відстрочки або розстрочки виконання рішення;

    3) забезпечення виконання рішення;

    4) повернення судового збору;

    5) призначення судового засідання для вирішення питання про судові витрати, дата, час і місце його проведення; строк для подання стороною, за клопотанням якої таке судове засідання проводиться, доказів щодо розміру, понесених нею судових витрат;

    6) дата складення повного судового рішення.

    7. Суд, приймаючи рішення на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, повинен зазначити, в якій частині рішення стосується кожного з них, або зазначити, що обов’язок чи право стягнення є солідарним.

    8. При розгляді первісного і зустрічного позовів та при розгляді позову третьої особи з самостійними вимогами у рішенні вказуються результати розгляду кожного з позовів.

    9. У спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов’язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

    10. { Частина десята статті 238 цього Кодексу вводиться в дію з 1 січня 2019 року } Суд, приймаючи рішення про стягнення боргу, на який нараховуються відсотки або пеня, може зазначити в рішенні про нарахування відповідних відсотків або пені до моменту виконання рішення з урахуванням приписів законодавства України, що регулюють таке нарахування.

    Остаточна сума відсотків (пені) у такому випадку розраховується за правилами, визначеними у рішенні суду, органом (особою), що здійснює примусове виконання рішення суду і відповідні дії (рішення) якого можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому розділом VI цього Кодексу.

    11. У разі часткового задоволення первісного і зустрічного позовів про стягнення грошових сум суд проводить зустрічне зарахування таких сум та стягує різницю між ними на користь сторони, якій присуджено більшу грошову суму.

    12. У разі визнання судом недійсним кредитного договору, в якому виконання зобов’язання позичальника забезпечено заставою майна, а також у разі визнання недійсним договору застави, яким забезпечується виконання позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором, суд накладає на таке майно арешт. Такий арешт може бути скасовано з підстав, передбачених законом.

    Предыдущая

    239/374

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст