1. У підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
2. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:
1) залишення позовної заяви без розгляду;
2) закриття провадження у справі;
3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
3. За результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем.
4. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 191, 192 цього Кодексу.
5. Суд з’ясовує думку сторін щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті.
Глава 4. Врегулювання спору за участю судді
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття, але такі обставини мають бути вагомими. (ВС КГС, справа № 921/174/21 від 14.03.2023 р.)
Товариство-позивач звернувся із позовною заявою про визнання договору купівлі-продажу корпоративних прав недійсним, а також усунути йому перешкоди в користуванні належними йому майновими правами, відчуженими на підставі оскаржуваного правочину. Справа була закрита, але вже на касаційній стадії - рішення про закриття скасовано і справу направлено до господарського суду першої інстанції для продовження, починаючи зі стадії “розгляду справи по суті”.
Однак, у своїй постанові суд касаційної інстанції зазначив щодо питання неефективності обраного позивачем способу захисту. Тому, під час нового розгляду справи представником позивача подано клопотання про повернення до підготовчого провадження, яке обґрунтовано тим, що КГС ВС вказав фактично у який спосіб позивач повинен здійснювати захист та відновлення свого порушеного права, а відтак для надання можливості вчинити ті чи інші процесуальні дії, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження, задля можливості реалізувати своє право на зміну позовних вимог - останній просив задовольнити відповідне клопотання та постановити ухвалу про повернення до підготовчого провадження. Потім ще подав заяву про зміну предмета позову.
Але - судом першої інстанції залишено без задоволення подані позивачем клопотання (ці ухвали, занесені до протоколу судового засідання). Ну і як наслідок - суд відмовив у задоволенні позовних вимог у зв`язку з тим, що позивачем обрано неправильний спосіб захисту. Теж саме вказала і апеляція. Позивач знову подав касаційну скаргу:
ВС КГС, звернувшись до власної практики, але все ж таки відмовивши позивачу, посянив наступне: Читати повністю