4
0
4361
Непоодинокими наразі є випадки направлення на лінію зіткнення бойових сил мобілізованих осіб, які не мають можливості ефективно виконувати бойові завдання через неналежний рівень здоров’я. Одна з причин цього – неналежно проведена військово-медична комісія. При цьому, такі ситуації не лише шкодять самим мобілізованим, вони також впливають на загальну боєздатність українського війська.
Отож, розберемо як діяти в ситуації, коли хвору людину відправили на фронт і не хочуть переводити на іншу посаду, туди, де хвороба не заважає виконувати військові обов’язки в повному обсязі.
Перше, що необхідно зрозуміти: якщо військовозобов’язану людину призвали під час мобілізації, вона обов’язково має пройти медичний огляд, який визначить, чи придатна ця людина до військової служби. Якщо цей огляд не провели належним чином і хвору людину все ж таки взяли до лав ЗСУ, це є порушенням процедури. Водночас такі порушення не дають підстави для автоматичного звільнення хворого зі служби.
Врятувати ситуацію може лише проходження повторного медичного огляду. ВОДНОЧАС, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЩО ЛЮДИНА, ЯКА ВЖЕ ПЕРЕБУВАЄ В СКЛАДІ ВІЙСЬКА І МАЄ СТАТУС ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, ПОВИННА ПРОХОДИТИ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ЗА ІНШИМ ПОРЯДКОМ.
ЧОМУ ТАК ВАЖЛИВЕ ПРОХОДЖЕННЯ МЕДИЧНОГО ОГЛЯДУ? Тому що за його результатами військовослужбовець може бути ЗВІЛЬНЕНИЙ з військової служби за станом здоров’я або йому може бути надана ВІДПУСТКА за станом здоров’я.
ЯК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЮ ОТРИМАТИ ВІДПУСТКУ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я?
ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДПУСТКИ ТАКИЙ:
ЗВЕРНУТЬ УВАГУ!
Якщо під час медичного огляду військовослужбовця з’ясувалося, що здатність до проходження служби відновити не вдасться, тоді постанова ВЛК про відпустку не приймається, а розглядається питання про придатність до служби.
ВИСНОВОК (ПОСТАНОВА) ВЛК ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИЛУЧЕННЯМ ІЗ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ – Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ’Я.
ЯКІ ЕТАПИ НЕОБХІДНО ПРОЙТИ?
Більш докладно з цим порядком можна ознайомитися в Положенні про проходження військової служби в ЗСУ читати тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#n17
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО КОМАНДИР ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ СКЕРУВАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ НА МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД?
ЗАПАМ’ЯТЙТЕ! ВІДМОВА В НАПРАВЛЕННІ ОСОБИ НА МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВИСНОВКУ ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ ДО СЛУЖБИ НЕПРАВОМІРНА. Тому, такі дії можна оскаржувати.
Нижче надані контакти для оскарження:
Усна скарга на гарячі лінії Міністерства оборони України за цими номерами: 0-800-500-442, 0-800-500-410, 044-454-44-99.
Звернення на електронну пошту Міністерства оборони України: zvernmou@post.mil.gov.ua, vzg@mil.gov.ua. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання військовослужбовця, викладено суть скарги. На письмовому зверненні має бути підпис заявника та дата. Строк розгляду – один місяць. Контролювати процес можна за номером (044) 253-11-56.
Звернення до регіональних приймалень Міноборони України.
Звернення до Командування медичних сил ЗС України, яке об'єднує під своїм управлінням усі військові шпиталі, санаторії, медичні служби військових частин тощо: +38 (044) 230-73-64, kms_zsu@post.mil.gov.ua.
ВАЖЛИВО! У тексті звернення потрібно зазначити, що скарга подається на підставі п. 110 Дисциплінарного статуту ЗСУ на неправомірні дії / бездіяльність стосовно військовослужбовця з боку командирів або інших військовослужбовців. Це важливо зазначити, оскільки ст. 1 Закону «Про звернення громадян» забороняє звертатися військовослужбовцям щодо питань службової діяльності.
ЧИ МОЖНА ПОТРАПИТИ НА МЕДИЧНУ КОМІСІЮ БЕЗ НАПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО НАЧАЛЬНИКА?
Так, це можливо, у випадку, якщо військовослужбовець звернеться до вищої ВЛК з обгрунтуванням відповідної бездільності військового начальника. Звернення до вищих за рангом ВЛК може допомогти обійти початок процедури для звільнення, а саме скерування на медичний огляд військовими начальниками на підставі рапорту.
У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.
Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.
У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.
Автор консультації: З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
556
Коментарии:
0
Просмотров:
68982
Коментарии:
1
Просмотров:
2150
Коментарии:
1
Просмотров:
426
Коментарии:
0
Просмотров:
964
Коментарии:
0
Просмотров:
417
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.