Головна Блог ... Консультації від юристів До ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважають службі: які дії необхідно вчинити, щоб домогтися справедливості До ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважа...

До ЗСУ мобілізували людину з хворобами, які заважають службі: які дії необхідно вчинити, щоб домогтися справедливості

Відключити рекламу
 - 5921608cf5577bdaff4eb308695f2d7a.jpg

Непоодинокими наразі є випадки направлення на лінію зіткнення бойових сил мобілізованих осіб, які не мають можливості ефективно виконувати бойові завдання через неналежний рівень здоров’я. Одна з причин цього – неналежно проведена військово-медична комісія. При цьому, такі ситуації не лише шкодять самим мобілізованим, вони також впливають на загальну боєздатність українського війська.

Отож, розберемо як діяти в ситуації, коли хвору людину відправили на фронт і не хочуть переводити на іншу посаду, туди, де хвороба не заважає виконувати військові обов’язки в повному обсязі.

Перше, що необхідно зрозуміти: якщо військовозобов’язану людину призвали під час мобілізації, вона обов’язково має пройти медичний огляд, який визначить, чи придатна ця людина до військової служби. Якщо цей огляд не провели належним чином і хвору людину все ж таки взяли до лав ЗСУ, це є порушенням процедури. Водночас такі порушення не дають підстави для автоматичного звільнення хворого зі служби.

Врятувати ситуацію може лише проходження повторного медичного огляду. ВОДНОЧАС, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, ЩО ЛЮДИНА, ЯКА ВЖЕ ПЕРЕБУВАЄ В СКЛАДІ ВІЙСЬКА І МАЄ СТАТУС ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, ПОВИННА ПРОХОДИТИ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ЗА ІНШИМ ПОРЯДКОМ.

ЧОМУ ТАК ВАЖЛИВЕ ПРОХОДЖЕННЯ МЕДИЧНОГО ОГЛЯДУ? Тому що за його результатами військовослужбовець може бути ЗВІЛЬНЕНИЙ з військової служби за станом здоров’я або йому може бути надана ВІДПУСТКА за станом здоров’я.

ЯК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЮ ОТРИМАТИ ВІДПУСТКУ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я?

ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДПУСТКИ ТАКИЙ:

  1. Подання рапорту про звільнення за станом здоров’я з документами, що підтверджують підставу для звільнення.
  2. Направлення військовослужбовця на медичний огляд від його прямих керівників. Це можуть бути, зокрема, командир окремої частини, рівні йому та вище, начальник гарнізону, військовий комендант гарнізону.
  3. Проведення медичного огляду ВЛК та прийняття нею висновку у формі довідки, де буде зазначено про необхідність надання військовослужбовцю відпустки на визначену кількість календарних днів, зокрема на 30 календарних днів, яка може бути подовжена на такий самий строк ще раз.
  4. Надання відпустки командиром військової частини.
  5. Під час вибуття у відпустку висновок ВЛК видається військовослужбовцю на руки.

ЗВЕРНУТЬ УВАГУ!

  • Відпустка за станом здоров’я, що передбачає відсутність підстав для звільнення може бути надана навіть в умовах особливого періоду.
  • Відпустка може бути надана, якщо в цей момент у частині одночасно відсутні не більш ніж 30% військовослужбовців такої самої категорії.
  • Якщо є дані, що під час відпустки здатність до проходження служби відновити не вдасться, тоді постанова ВЛК про відпустку не приймається, а розглядається питання про придатність до служби.

Якщо під час медичного огляду військовослужбовця з’ясувалося, що здатність до проходження служби відновити не вдасться, тоді постанова ВЛК про відпустку не приймається, а розглядається питання про придатність до служби.

ВИСНОВОК (ПОСТАНОВА) ВЛК ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИЛУЧЕННЯМ ІЗ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ – Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ’Я.

ЯКІ ЕТАПИ НЕОБХІДНО ПРОЙТИ?

  1. Подання військовослужбовцем рапорту про звільнення за станом здоров’я з документами, що підтверджують підставу для звільнення.
  2. Направлення військовослужбовця на медичний огляд від його прямих керівників. Це можуть бути, зокрема, командир окремої частини, рівні йому та вище, начальник гарнізону, військовий комендант гарнізону.
  3. Проведення медичного огляду ВЛК та прийняття нею постанови у формі довідки про непридатність до військової служби за станом здоров’я на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби. Якщо в період оформлення звільнення з військової служби особа не може за станом здоров'я виконувати службові обов'язки, то потрібно оформити постанову про звільнення від виконання службових обов’язків до 30 календарних днів.
  4. Скерування висновків ВЛК до військової частини, де в службі персоналу оформлюються та надсилаються документи відповідній посадовій особі.
  5. Негайне видавання наказу про звільнення командиром бригади, полку (щодо осіб у військових званнях до майстер-сержанта) та оголошення його командиром (начальником) військової частини.
  6. Відправлення у відставку – здавання посади, вилучення зі списків особового складу військової частини й скерування до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за вибраним місцем проживання, куди особа має прибути в п’ятиденний строк для взяття на військовий облік.

Більш докладно з цим порядком можна ознайомитися в Положенні про проходження військової служби в ЗСУ читати тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1153/2008#n17

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО КОМАНДИР ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ СКЕРУВАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ НА МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД?

ЗАПАМ’ЯТЙТЕ! ВІДМОВА В НАПРАВЛЕННІ ОСОБИ НА МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВИСНОВКУ ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ ДО СЛУЖБИ НЕПРАВОМІРНА. Тому, такі дії можна оскаржувати.

Нижче надані контакти для оскарження:

Усна скарга на гарячі лінії Міністерства оборони України за цими номерами: 0-800-500-442, 0-800-500-410, 044-454-44-99.

Звернення на електронну пошту Міністерства оборони України: zvernmou@post.mil.gov.ua, vzg@mil.gov.ua. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання військовослужбовця, викладено суть скарги. На письмовому зверненні має бути підпис заявника та дата. Строк розгляду – один місяць. Контролювати процес можна за номером (044) 253-11-56.

Звернення до регіональних приймалень Міноборони України.

Звернення до Командування медичних сил ЗС України, яке об'єднує під своїм управлінням усі військові шпиталі, санаторії, медичні служби військових частин тощо: +38 (044) 230-73-64, kms_zsu@post.mil.gov.ua.

ВАЖЛИВО! У тексті звернення потрібно зазначити, що скарга подається на підставі п. 110 Дисциплінарного статуту ЗСУ на неправомірні дії / бездіяльність стосовно військовослужбовця з боку командирів або інших військовослужбовців. Це важливо зазначити, оскільки ст. 1 Закону «Про звернення громадян» забороняє звертатися військовослужбовцям щодо питань службової діяльності.

ЧИ МОЖНА ПОТРАПИТИ НА МЕДИЧНУ КОМІСІЮ БЕЗ НАПРАВЛЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО НАЧАЛЬНИКА?

Так, це можливо, у випадку, якщо військовослужбовець звернеться до вищої ВЛК з обгрунтуванням відповідної бездільності військового начальника. Звернення до вищих за рангом ВЛК може допомогти обійти початок процедури для звільнення, а саме скерування на медичний огляд військовими начальниками на підставі рапорту.

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультації: З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН

  • 4365

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 4365

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст