Главная Блог ... Новости Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежувати в‘їзд-виїзд? Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежува...

Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежувати в‘їзд-виїзд?

Отключить рекламу
Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежувати в‘їзд-виїзд? - tn1_chi_mogut_organi_mistsevogo_samovryaduvannya_obmeguvati_v_izd_viizd_5e8b64d090d86.jpg

Статтею 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачено, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Згадайте новину: Порушення карантину. Штрафувати можна лише носіїв вірусу

У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.

Тобто переміщення осіб обмежується лише межами території карантину.

Згадайте новину: Перелік обмежень для забудовників у зв’язку з карантином

2 квітня 2020 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №255 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (яка замінила постанову від 16 березня 2020 р. №215, яка замінила постанову від 11 березня 2020 р. №211).

Відповідно до п. 1 цієї постанови Кабмін постановив установити з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на всій території України карантин.

Це означає, що органи місцевого самоврядування ( чи це сільська рада чи Київська міська рада) не мають повноважень установлювати обмеження виїзду-в‘їзду на окремі території.

Право встановлювати таке обмеження у них буде лише в випадку, якщо Кабінет Міністрів України введе окремий карантин у їхньому населеному пункті або районі.

Незважаючи на це органи місцевого самоврядування можуть прийняти будь-яке рішення, законне воно чи ні. ОМС може навіть заборонити Вам здійснити посадку на місяці J, навіть якщо таке обмеження чітко суперечить вимогам наведеної статті Закону та ст. 64 Конституції України, якою чітко передбачено: «Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України».

Автор новини: Гриб Віталій Вячеславович

Згадайте новину: Как коронавирус может привести к важной судебной реформе

 • 9342

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 9342

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст