Головна Блог ... Новини Перелік обмежень для забудовників у зв’язку з карантином Перелік обмежень для забудовників у зв’язку з кара...

Перелік обмежень для забудовників у зв’язку з карантином

эксклюзив
Відключити рекламу
 - tn1_0_49306600_1585841441_5e86052178664.jpg

Вся Україна на карантині. Будівельна галузь також відчуває на собі негативні наслідки обмежувальних заходів.

Які ж обмеження передбачені для забудовників?

Обмеження щодо будівельних майданчиків

Постановою Кабміну №211 від 11.03.2011 зі змінами заборонено:

• проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб;

• робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Почнемо з того, що чинне законодавство взагалі не містить визначення поняття «масовий захід». Епізодичні визначення «масового заходу» містяться у поодиноких рішеннях органів місцевого самоврядування щодо розміщення малих архітектурних форм. Як правило такі органи тлумачать масовий захід як «заздалегідь сплановане і визначене за місцем, часом, кількістю учасників і причинами зібрання людей, що має характер свята, культурного або рекламного заходу або ділової зустрічі». Не можна погодитися з таким визначенням, оскільки воно нічим не підкріплене і надто широко тлумачить це поняття. Тому більш коректним є ототожнення масового заходу із мирним зібранням.

Той лише факт, що на будівельному майданчику може перебувати одночасно більше ніж 10 осіб не робить його роботу незаконною. Погодьтеся, що робітники на майданчику, як правило, працюють на свіжому повітрі і невеликими групами (тобто санітарні норми при карантині дотримуються).

Є окремі аспекти роботи будівельного майданчика, які необхідно врахувати. Так, слід скасувати всі візити інвесторів на огляд об’єкту будівництва, оскільки приймання відвідувачів у період карантину заборонено. Але навіть якщо так сталося, що відбувся один чи декілька оглядів, то це не робить будівельний майданчик в цілому незаконним (однак протокол про адміністративне правопорушення у зв’язку з такими візитами все ж таки може бути складений).

Згадайте новину: Кабмін ліквідував ДАБІ. Як будуть працювати три новостворених органи

Звідси робимо такі висновки:

• Будівельний майданчик і перебування на ньому робітників не є масовим заходом, а тому функціонування будівельного майданчика у період карантину не суперечить закону.

• Приймання інвесторів для огляду квартир/приміщень/території в об’єктах, що будуються необхідно тимчасово зупинити.

• Забудовник повинен забезпечити на будівельному майданчику дотримання додаткових заходів боротьби з поширенням інфекції згідно з чинними рекомендаціями.

До речі, на сайті КМДА зареєстрована петиція про тимчасову заборону виконання будь-яких будівельних робіт на всіх будівельних об’єктах, розташованих на території міста Києва на весь час карантину. Навряд чи за результатами її розгляду будівельні роботи будуть заборонені. Однак на практиці вже є поодинокі випадки спроб правоохоронців скласти протоколи щодо порушення карантину по активним будівельним майданчикам. Тому вищевказані поради знадобляться для захисту від протиправного звинувачення та необґрунтованої відповідальності.

Обмеження щодо відділів продажів

Відділи продажів забудовників передбачають приймання відвідувачів. Тому їх функціонування у період карантину заборонено. У зв’язку з цим можна організувати альтернативні схеми роботи відділів продажів (віддалена робота менеджерів, зустрів з інвестором на свіжому повітрі, роздільне підписання договорів тощо).

Обмеження щодо офісів забудовника

Законодавчих обмежень щодо роботи офісів забудовників не передбачено, крім прямо забороненої діяльності (не приймати відвідувачів і не проводити якісь зібрання більше ніж 10 осіб). В цьому випадку мова не йде про те, що в офісі одночасно має бути менше ніж 10 осіб, однак будь-якого роду зібрання (корпоративи, обов’язкові наради тощо) проводити заборонено.

Нагадаємо про відповідальність за порушення карантину

Кримінальна відповідальність (ст.325 КК України – в залежності від тяжкості наслідків):

• штраф від 17 000 гривень до 51 000 гривень;

• арешт на строк до шести місяців;

• обмеження/позбавлення волі на строк до трьох років;

• позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Адміністративна відповідальність (ст.44-3 КУпАП):

• штраф для громадян від 17 000 гривень до 34 000 гривень;

• штраф для посадових осіб від 34 000 гривень до 170 000 гривень.

Автор новини: Сікорський Тимофій Генріхович

ВІДЕО: Нерухомість під час карантину

 • 13833

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 13833

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст