Головна Блог ... Новини Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежувати в‘їзд-виїзд? Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежува...

Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежувати в‘їзд-виїзд?

Відключити рекламу
Чи можуть органи місцевого самоврядування обмежувати в‘їзд-виїзд? - tn1_chi_mogut_organi_mistsevogo_samovryaduvannya_obmeguvati_v_izd_viizd_5e8b64d090d86.jpg

Статтею 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачено, що карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

Згадайте новину: Порушення карантину. Штрафувати можна лише носіїв вірусу

У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред'явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.

Тобто переміщення осіб обмежується лише межами території карантину.

Згадайте новину: Перелік обмежень для забудовників у зв’язку з карантином

2 квітня 2020 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову №255 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (яка замінила постанову від 16 березня 2020 р. №215, яка замінила постанову від 11 березня 2020 р. №211).

Відповідно до п. 1 цієї постанови Кабмін постановив установити з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. на всій території України карантин.

Це означає, що органи місцевого самоврядування ( чи це сільська рада чи Київська міська рада) не мають повноважень установлювати обмеження виїзду-в‘їзду на окремі території.

Право встановлювати таке обмеження у них буде лише в випадку, якщо Кабінет Міністрів України введе окремий карантин у їхньому населеному пункті або районі.

Незважаючи на це органи місцевого самоврядування можуть прийняти будь-яке рішення, законне воно чи ні. ОМС може навіть заборонити Вам здійснити посадку на місяці J, навіть якщо таке обмеження чітко суперечить вимогам наведеної статті Закону та ст. 64 Конституції України, якою чітко передбачено: «Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України».

Автор новини: Гриб Віталій Вячеславович

Згадайте новину: Как коронавирус может привести к важной судебной реформе

 • 9431

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 9431

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст