Головна Блог ... Консультації від юристів Звільнення з військової служби: ІІІ група інвалідності дружини Звільнення з військової служби: ІІІ група інвалідн...

Звільнення з військової служби: ІІІ група інвалідності дружини

Відключити рекламу
 - fc0a21ea0fe325e7280fc438921ee273.jpg

Як анонсував раніше, розпочинаємо серію оглядів підстав для звільнення з військової служби. Однією із таких є наявність у дружини III групи інвалідності.

Одразу зазначу, що дана підстава для звільнення не може бути використана військовослужбовцями контрактної форми, для яких вимагається наявність у дружини медичного висновку про потребу в постійному стороннього догляді.

За весь час активного консультування та супроводу було надано більше 50 консультації з даного питання, понад 10 військовослужбовців у ході супроводу були звільнені з військової служби.

Отже, чи маємо право військовослужбовець по мобілізації, дружина якого має 3 групу інвалідності, на звільнення з військової служби?

Відповідь – однозначно ТАК. Про це нам каже абзац 5 підпункту «г» пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»:

«…у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або…»

Проблеми при правозастосуванні даної підстави пов’язані з неправомірною позицією деяких військових частин, які вважають, що дружина військовослужбовця повинна мати виключно I або II групу інвалідності.

Користуйтеся консультацією: Звільнився зі служби по групі інвалідності дружини, що далі?

Своє обґрунтування вони почасти обумовлюють наявною судовою практикою, левова частка якої дійсно ухвалена на користь військових частин. Зокрема, це справи № № 580/4325/23, 580/4372/23 тощо.

У ході особистого ведення великої кількості подібних справ фактично всі були завершені успішно. Але на практиці також стикався з відмовою військової частини у звільненні військовослужбовця з військової служби у зв’язку із наявністю у дружини III групи інвалідності (відмову в/ч додам у наступному пості). На даний момент вже очікуємо рішення суду з даного спору.

Втім, у процесі написання позовної заяви було проаналізовано величезну кількість судової практики, певна з яких заслуговує на особливу увагу.

Зокрема, було знайдено практику АПЕЛЯЦІЙНОГО суду, яка підтверджує достатність III групи дружини для звільнення з військової служби. Залишаю дані цієї справи, аби нею могли користуватись колеги, сім’ї військовослужбовців та всі бажаючі – постанова П’ятого апеляційного суду від 22.08.2023, справа № 420/4448/23.

Суд зазначає, що «…вказана норма не ставить звільнення з військової служби у залежність від наявності певної групи інвалідності, а передбачає таку можливість в силу того, що один із подружжя є особою з інвалідністю, без конкретизації якої саме групи є інвалідність....».

Короткий підсумок:

Військовослужбовцю по мобілізації для звільнення з військової служби достатньо наявності у дружини інвалідності (БУДЬ-ЯКОЇ ГРУПИ). Оформлювати догляд, опіку або інші речі, які інколи протиправно вимагають в/ч, НЕ ПОТРІБНО. I або II інвалідності тим більше достатньо.

Тому порада військовослужбовцям, дружини яких мають I, II або III групу інвалідності і які бажають звільнитись з військової служби, - оформлюйте рапорт, додавайте нотаріальні копії документів та подавайте безпосередньому командиру, як того вимагає законодавство.

Важливо У даній справі потрібно думати на крок вперед, позаяк законодавство про відстрочки зовсім не узгоджується із Законом «Про ВОіВС».

Відео консультації з теми проходження військової служби на каналі Протокол

Автор консультації: Кирда Вячеслав Володимирович

 • 106720

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 106720

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні консультації

  Дивитись всі консультації
  Дивитись всі консультації
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст