Змінюється лише механізм доставки документів від виконавця до банку – Мін'юст

09.07.2021    Переглядів:  1613
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко в інтерв’ю інформаційно-аналітичному виданню «Борг.Експерт» спростував інформацію, що будь-який прострочений платіж буде автоматично списуватися з рахунків громадян.

«Не оплатив платіжку, а завтра банк списав кошти – такого не може бути. Борги як стягувалися, так і стягуватимуться за визначеною законом процедурою.», - наголосив Андрій Гайченко.

Заступник міністра, повідомив, щоб стягнути борг за комунальні послуги, ЖЕКу чи ОСББ необхідно спочатку звернутися до суду, виграти цей процес, отримати судове рішення, дочекатись, поки воно набере законної сили, потім отримати на цій підставі виконавчий лист і подати його в державну виконавчу службу чи до приватного виконавця, і лише тоді очікувати повернення заборгованих коштів. «Ця система діє давно, і нічого тут не змінилося», - сказав Андрій Гайченко.

Згадайте новину: Щодо автоматизованого арешту коштів боржників - Мін'юст

За його словами, головна новація, це перехід від паперового до електронного обміну документами: «Раніше це працювало наступним чином: виконавець мав надрукувати по кількості банків постанови щодо арешту коштів боржника, розвести їх у банківські установи, а потім через запити з’ясувати наявність рахунків боржника і залишку коштів на них. Переписка затягувалась на місяці, і призводила до витрат робочого часу виконавців, а також до затягування виконання судових рішень. Тепер ми входимо в «цифру», і тому у виконавця відпаде потреба бігати між казначейством, банком і виконавчою службою. Тепер надсилання документів буде робити електронна система. З’явиться також електронний обмін інформацією про наявність рахунків і залишки коштів на них. Крім того, де менше людського фактору, там менше помилок і корупції».

Джерело: Мін'юст

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
1613
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0