Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КЦС ВП від 01.05.2018 року у справі №761/5115/17 Ухвала КЦС ВП від 01.05.2018 року у справі №761/51...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Ухвала

12 червня 2019 року

м. Київ

справа № 761/5115/17

провадження № 61-15480св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Сімоненко В. М.,

суддів: Калараш А. А., Лесько А. О., Петров Є. В., Штелик С. П. (суддя-доповідач),

учасники справи:

позивач: Всеукраїнська громадська організація "Євразійський народний союз",

відповідачі: ОСОБА_1, товариство з обмеженою відповідальністю "Сівер Україна",

розглянув в порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_1, поданою представником ОСОБА_4, на рішення Шевченківського районного суду м.

Києва в складі судді Піхур О. В. від 27 листопада 2017 року та постанову апеляційного суду м. Києва в складі суддів: Гаращенка Д. Р., Невідомої Т. О., Пікуль А. А., від 28 лютого 2018 року,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2017 року Всеукраїнська громадська організація "Євразійський народний союз" звернулась до суду із позовом до ОСОБА_1, ТОВ "Сівер Україна", третя особа: ОСОБА_3, про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням.

Позов обґрунтовано тим, що з 28 жовтня 2016 року Всеукраїнська громадська організація "Євразійський народний союз" орендує у ТОВ "Сівер Україна" нежитлове приміщення АДРЕСА_2.

01 червня 2012 року громадська організація уклала договір оренди нежитлового приміщення № 17 з ТОВ "Сівер Україна", який відповідно до умов договору регулярно пролонговувався.

Остання пролонгація договору відбулась 30 квітня 2016 року за згодою сторін та на підставі листа-повідомлення громадської організації від 30 квітня 2016 року пролонгований до 01 червня 2017 року.

Договір оренди не розірваний сторонами, та не визнаний недійсним в судовому порядку.

Договір був укладений з ТОВ "Сівер Україна", який є власником приміщення на підставі рішення Господарського суду м. Києва від 22 липня 2003 року.

В орендованому приміщенні розташований офіс позивача, перебувають всі документи громадської організації в тому числі і оригінали статутних документів, архіви, інше майно позивача.

Указано, що 28 жовтня 2016 року ОСОБА_1 силовим шляхом захопив приміщення і не допускає позивача до користування приміщенням.

Протиправною діяльністю відповідача ОСОБА_1 та неможливістю виконання умов договору оренди від 01 червня 2012 року укладеного між Всеукраїнською громадською організацією "Євразійський народний союз" та ТОВ "Сівер Україна" позбавлена свого права користування орендованим приміщенням і своїми документами, що створює перешкоди в статутній діяльності громадської організації.

Зазначено, що діями відповідачів порушують права громадської організації вільно проводити свою діяльність.

Посилаючись на зазначене, позивач просив суд зобов'язати ОСОБА_1 та ТОВ "Сівер Україна" усунути перешкоди позивачу в користуванні нежитловим приміщенням НОМЕР_1 1-го поверху (кімната № 7) загальною площею 30,5 кв. м, що розташоване в АДРЕСА_2, шляхом надання фактичного доступу до вказаного приміщення.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 27 листопада 2017 року позов Всеукраїнської громадської організації "Євразійський народний союз" задоволено.

Зобов'язано ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю "Сівер Україна" усунути перешкоди Всеукраїнській громадській організації "Євразійський народний союз" у користуванні нежитловим приміщенням НОМЕР_2 І поверху (кімната №7) загальною площею 30,5 кв. м, що розташовані в АДРЕСА_2 шляхом надання фактичного доступу до вказаного приміщення.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що ТОВ "Сівер Україна" правомірно володіє спірним приміщенням, укладений між указаним товариством та позивачем договір оренди є чинним, у зв'язку із чим позивач має право на користування орендованим приміщенням та вимагати від ОСОБА_1 усунення порушення його прав.

Постановою апеляційного суду м. Києва від 28 лютого 2018 року апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_4, залишено без задоволення. Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 27 листопада 2017 року залишено без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції мотивована тим, що висновки суду першої інстанції відповідають вимогам закону, обставини справи встановлені повно, а доводи апеляційної скарги не підтверджені належними та допустимими доказами і не спростовують висновків суду першої інстанції.

У касаційній скарзі, поданій у березні 2018 року до Верховного Суду, представник ОСОБА_1 - ОСОБА_4, посилаючись на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати оскаржені судові рішення та ухвалити нове рішення, яким у позові відмовити.

Касаційна скарга мотивована, зокрема, тим, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем і з урахуванням правовідносин, що виникли між сторонами, які, на переконання скаржника, є господарськими, а також суб'єктного складу осіб у даній справі даний спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно статті 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

Відповідно до частини 2 статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Згідно частини 3 статті 3 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

За частиною 1 статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням частиною 1 статті 402 ЦПК України.

Відповідно до частини 6 статті 403 ЦПК України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Враховуючи те, що представник ОСОБА_1 - ОСОБА_4, оскаржує рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 27 листопада 2017 року та постанову апеляційного суду м. Києва від 28 лютого 2018 року, зокрема, з підстав порушення правил предметної і суб'єктної юрисдикції, дану справу слід передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись частиною 6 статті 403, частиною 4 статті 404 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,

УХВАЛИВ:

Передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду справу за позовом Всеукраїнської громадської організації "Євразійський народний союз" до ОСОБА_1, товариства з обмеженою відповідальністю "Сівер Україна" про усунення перешкод у користуванні нежитловим приміщенням, за касаційною скаргою ОСОБА_1, поданою представником ОСОБА_4, на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 27 листопада 2017 року та постанову апеляційного суду м. Києва від 28 лютого 2018 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий В. М. Сімоненко

Судді: А. А. Калараш

А. О. Лесько

Є. В. Петров

С. П. Штелик
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст