Ухвалаіменем України29 грудня 2020 рокум. Київсправа № 489/6110/17провадження № 51-1996 впс 20Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:головуючого Ємця О. П.,суддів Кравченка С. І., Білик Н. В.,розглянувши подання Миколаївського апеляційного суду про направлення кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017150040005555, за апеляційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_1 на вирок Ленінського районного суду м. Миколаєва від 06 березня 2019 року, до іншого суду апеляційної інстанції,
встановив:До Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в порядку ст.
34 Кримінального процесуального кодексу України (далі -
КПК) надійшло подання Миколаївського апеляційного суду про направлення кримінального провадження щодо ОСОБА_1 до іншого суду апеляційної інстанції.Подання мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Миколаївського апеляційного суду для розгляду апеляційної скарги обвинуваченого ОСОБА_1, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів.Учасникам судового провадження було повідомлено про дату, час та місце розгляду подання, проте в судове засідання вони не з'явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень та клопотань про відкладення розгляду подання на іншу дату не надійшло.Перевіривши доводи, наведені у поданні, дослідивши матеріали провадження, колегія суддів дійшла висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з приписами п.
2 ч.
1 ст.
34 КПК кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.Відповідно до положень ч.
3 ст.
76 КПК суддя, який брав участь у кримінальному провадженні в суді апеляційної інстанції, не має права брати участь у цьому ж провадженні в судах першої і касаційної інстанцій, а також у новому провадженні після скасування вироку або ухвали суду апеляційної інстанції.Відповідно до офіційних даних, розміщених на Інтернет-ресурсі "Судова влада України", станом на сьогодні в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Миколаївського апеляційного суду фактично здійснюють правосуддя чотири судді, з яких троє суддів виключені з автоматизованого розподілу, оскільки їх повторна участь у цьому кримінальному провадженні в силу ч.
3 ст.
76 КПК є недопустимою.Вказані обставини унеможливлюють виконання Миколаївським апеляційним судом вимог ч.
4 ст.
31 КПК щодо забезпечення здійснення розгляду кримінального провадження колегіально судом у складі не менше трьох суддів.Згідно з ч.
3 ст.
34 КПК питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подання апеляційного суду та направити матеріали кримінального провадження щодо ОСОБА_1 до Херсонського апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного суду, для розгляду по суті.Керуючись ст.
34 КПК, Верховний Судпостановив:Подання Миколаївського апеляційного суду задовольнити.Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017150040005555, за апеляційною скаргою обвинуваченого ОСОБА_1 на вирок Ленінського районного суду м. Миколаєва від 06 березня 2019 року, направити для розгляду до Херсонського апеляційного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.Судді:О. П. Ємець С. І. Кравченко Н. В. Білик