0
1
1851
Як ви вже знаєте, все частіше військовозобов’язаним від «Укрпошти» на Viber приходить смс-повідомлення про надходження повістки.
ЗМІ, посилаючись на юристів стверджують, що повістка про виклик до ТЦК вважається врученою, якщо «Укрпошта» надішле у Viber повідомлення про її надходження до поштового відділення, а військовозобов'язаний її не забере. Але крім тверджень, ні на які нормативні документи не посилаються.
Підписники та частина клієнтів стверджує, що це незаконно, нас залякують, розводять і т. п.
І я не здивований, що люди заплуталися та не можуть зрозуміти, правда це чи міф. І на це є дві причини.
Користуйтеся консультацією: Поштові повістки від ТЦК: оформлення, надіслання та вручення військовозобов`язаним
По-перше, неповнота висвітлення інформації, бо в публікаціях відсутні посилання на постанову Кабміну.
А по-друге – постійні зміни: я вже й не можу порахувати, скільки разів Кабмін змінював постанови щодо ведення військового обліку, мобілізації, ВЛК, бронювання і т. п.
Тож далі коротко та по суті розкрию деталі чи є це законним способом повідомлення про повістки через Viber або ні.
ЗМІНА ПОШТОВИХ ПРАВИЛ
8 жовтня уряд прийняв постанову №1147, якою вніс зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку.
Згідно з нею: «Рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК” під час доставки вручаються особисто адресату. У разі відсутності адресата працівник поштового зв’язку інформує адресата за наявним номером телефону або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”».
Таким чином закон дозволяє «Укрпошті» надсилати повідомлення про надходження до поштового відділення повістки ТЦК у месенджер Viber.
Отримавши таке повідомлення військовозобов’язаний буде вважатись належним чином повідомленим про надходження йому повістки про виклик до ТЦК.
Користуйтеся консультацією: Блокування рахунків через неявку за повісткою: як отримати доступ до власних коштів
ІНФОРМУВАННЯ ПОШТОЮ ТА ОБОВ’ЯЗКОВА ЯВКА
Зауважу, що всі військовозобов’язані, які уточнювали персональні дані через ЦНАП і мобільний додаток "Резерв+" надавали ТЦК номер свого телефону.
А месенджер Viber є додатком до смартфонів та прив’язаний до номера телефону.
Також постановою №1147 уряд встановив, що протягом трьох робочих днів після отримання повідомлення про надходження рекомендованого листа з повісткою ТЦК, у тому числі й на месенджер Viber, військовозобов’язаний повинен з’явитися для її отримання у відділення поштового зв’язку.Якщо адресат не з’явився для одержання листа з позначкою «Повістка ТЦК», працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за зазначеною адресою» і наступного робочого дня повертає такий лист до ТЦК.
ВИСНОВКИ. НАСЛІДКИ НЕЯВКИ ЗА ПОВІСТКОЮ
Уряд зробив можливим інформування військовозобов’язаних про надходження рекомендованого листа з повісткою ТЦК за наявним номером телефону, у тому числі через Viber.
Які наслідки неявки за повісткою у поштове відділення після отримання повідомлення у месенджер Viber?
Після повернення «Укрпоштою» до ТЦК рекомендованого листа з повісткою та позначкою пошти «адресат відсутній за зазначеною адресою», ТЦК має право притягнути військовозобов’язаного за неявку за повісткою за статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення та накласти штраф у розмірі від 17000 до 25500 грн.
Автор консультації: Адвокат Роман Симутин
Джерело: Адвокат Роман Симутин
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
2684
Коментарі:
0
Переглядів:
706
Коментарі:
0
Переглядів:
512
Коментарі:
0
Переглядів:
567
Коментарі:
0
Переглядів:
498
Коментарі:
0
Переглядів:
660
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
Цікаво... А якщо у людини немає Вайберу?