Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 27.12.2020 року у справі №308/3530/19 Ухвала ККС ВП від 27.12.2020 року у справі №308/35...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала ККС ВП від 27.12.2020 року у справі №308/3530/19
Постанова ККС ВП від 26.05.2022 року у справі №308/3530/19



УХВАЛА

Іменем України

24 грудня 2020 року

м. Київ

справа № 308/3530/19

провадження № 51-6167 впс 20

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого судді Марчук Н. О.,

суддів: Макаровець А. М., Маринича В. К.,

за участю

секретаря судового засідання Крота І. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання голови Закарпатського апеляційного суду про направлення кримінального провадження №12018070170001433 стосовно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, за апеляційною скаргою прокурора на вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 05 жовтня 2020 року з одного суду апеляційної інстанції до іншого,

встановив:

до Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання голови Закарпатського апеляційного суду про направлення кримінального провадження №12018070170001433 стосовно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, за апеляційною скаргою прокурора на вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 05 жовтня 2020 року з одного суду апеляційної інстанції до іншого.

Подання мотивовано тим, що АСДС Закарпатського апеляційного суду неможливо здійснити розподіл даного кримінального провадження між суддями, оскільки один із трьох суддів судової палати з розгляду кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення Закарпатського апеляційного суду, які фактично здійснюють правосуддя, брав участь у даному кримінальному провадженні під час досудового розслідування, що унеможливлює утворення складу суду для перегляду вироку суду першої інстанції.

Учасники судового провадження належним чином повідомлені про час і місце розгляду подання, проте в судове засідання вони не з'явились, що не перешкоджає його розгляду. Клопотань про відкладення дати розгляду подання не надійшло.

Заслухавши доповідь судді, дослідивши виділені матеріали кримінального провадження та перевіривши доводи, наведені у поданні, Суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню на таких підставах.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.

Згідно з частиною 3 вищезазначеної статті питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

До Закарпатського апеляційного суду надійшло кримінальне провадження №12018070170001433 стосовно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, за апеляційною скаргою прокурора на вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 05 жовтня 2020 року.

Так, станом на 14 грудня 2020 року в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Закарпатського апеляційного суду працює троє суддів: Стан І. В., Феєр І. С., Животов Є. Г.

Згідно з протоколом щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Закарпатського апеляційного суду від 14 грудня 2020 року визначити колегію суддів для розгляду вказаного кримінального провадження неможливо, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

Як убачається з подання та матеріалів кримінального провадження, суддя Стан І. В. брав участь у даному кримінальному провадженні під час досудового розслідування.

Положеннями ч. 1 ст. 76 КПК України встановлено, що суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій.

Відповідно до ч. 4 ст. 31 КПК України кримінальне провадження в апеляційному порядку здійснюється колегіально судом у складі не менше трьох суддів, крім випадків, передбачених частиною дванадцятою цієї статті, при цьому кількість суддів має бути непарною.

Засадами використання автоматизованої системи документообігу Закарпатського апеляційного суду не передбачено розгляд кримінальних проваджень суддями судової палати з розгляду цивільних справ.

Тобто утворити склад суду для розгляду апеляційної скарги прокурора на оскаржуваний вирок суду першої інстанції стосовно ОСОБА_1 неможливо.

За таких обставин та з урахуванням положень ст. 34 КПК України Суд уважає, що подання голови Закарпатського апеляційного суду слід задовольнити та направити кримінальне провадження №12018070170001433 стосовно ОСОБА_1 до Львівського апеляційного суду як найбільш територіально наближеного для його розгляду.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 32, 34 КПК України, Суд

ухвалив:

Подання голови Закарпатського апеляційного суду задовольнити.

Кримінальне провадження №12018070170001433 стосовно ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, за апеляційною скаргою прокурора на вирок Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 05 жовтня 2020 року направити на розгляд до Львівського апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Судді:

Н. О. Марчук А. М. Макаравоць В. К. Маринич
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати