Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 30.06.2021 року у справі №748/937/20 Ухвала ККС ВП від 30.06.2021 року у справі №748/93...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала ККС ВП від 30.06.2021 року у справі №748/937/20

Ухвала

14 липня 2021року

м. Київ

справа № 748/937/20

провадження № 51-3140 ск 21

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Ємця О. П.,

суддів Кравченка С. І., Білик Н. В,

розглянувши касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_1 на ухвалу Чернігівського апеляційного суду від 08 квітня 2021 року щодо ОСОБА_2,

встановив:

У касаційній скарзі потерпіла порушує питання про перевірку зазначеного судового рішення у касаційному порядку.

Ухвалою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 29 червня 2021 року касаційну скаргу потерпілої було залишено без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам ст. 427 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) та надано десятиденний строк для усунення недоліків. Також потерпілій було роз'яснено, що у разі неусунення недоліків касаційної скарги, залишеної без руху, в установлений строк касаційна скарга повертається особі, яка її подала.

Положеннями ст. 427 КПК встановлено вимоги, яким повинна відповідати касаційна скарга. Зокрема, у касаційній скарзі зазначається обґрунтування вимог особи, яка її подала, із зазначенням того, у чому полягає незаконність чи необґрунтованість судового рішення. При цьому відповідно до ст. 438 КПК підставами для скасування судових рішень судом касаційної інстанції є: істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність і невідповідність призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого. При вирішенні питання про наявність зазначених підстав суд касаційної інстанції має керуватися ст. 438 КПК .

У межах наданого строку для усунення недоліків касаційної скарги та на виконання ухвали касаційного суду потерпіла ОСОБА_1 направила нову касаційну скаргу проте приписів ст. 427 КПК не дотрималася та недоліків, які пов'язані зі змістом касаційної скарги, не усунула.

Зокрема, у своїй касаційній скарзі, яка аналогічна за змістом попередній, потерпіла посилаючись на невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого через м'якість, належного обґрунтування зазначеним доводам на підставі, передбаченій п. 3 ч. 1 ст. 438 КПК, з огляду на положення п. 3 ч. 1 ст. 438 КПК у їх взаємозв'язку не наводить.

Оскільки суд касаційної інстанції переглядає судові рішення згідно ст. 433 КПК у межах касаційної скарги, то відсутність у поданій скарзі правового обґрунтування заявлених вимог перешкоджає вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.

Таким чином, зважаючи на те, що потерпіла недоліків касаційної скарги не усунула, суд приходить до висновку, що касаційну скаргу слід повернути особі, яка її подала.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 429 КПК, Верховний Суд

постановив:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Чернігівського апеляційного суду від 08 квітня 2021 року щодо ОСОБА_2 разом з усіма доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

О. П. Ємець С. І. Кравченко Н. В. Білик
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати