Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала ККС ВП від 07.10.2020 року у справі №638/1738/18 Ухвала ККС ВП від 07.10.2020 року у справі №638/17...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала ККС ВП від 07.10.2020 року у справі №638/1738/18



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2021 року

м. Київ

справа № 638/1738/18

провадження № 51-4733ск20

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Мазура М. В.,

суддів Бородія В. М., Чистика А. О.,

розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Харківського апеляційного суду від 11 червня 2020 року.

Суть питання

Як видно з долученої до касаційної скарги копії судового рішення апеляційного суду, ухвалою слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова від 26 квітня 2018 року закрито провадження за скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на бездіяльність прокурора Харківської місцевої прокуратури №1, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР).

Не погоджуючись з указаним рішенням слідчого судді, ОСОБА_1 оскаржив його до апеляційного суду.

Харківський апеляційний суд ухвалою від 11 червня 2020 року, частково задовольнивши апеляційну скаргу ОСОБА_1, скасував вищевказану ухвалу слідчого судді.

У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на незаконність вказаного судового рішення апеляційного суду, просить його скасувати в частині не розгляду по суті та поверненні.

При цьому ОСОБА_1 до касаційної скарги долучив заяву про поновлення йому строку на касаційне оскарження.

Встановлені обставини та мотиви Суду

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 424 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) ухвала слідчого судді після її перегляду в апеляційному порядку, а також ухвала суду апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги на таку ухвалу оскарженню в касаційному порядку не підлягають.

Як видно з касаційної скарги та долученої копії судового рішення, ОСОБА_1 порушує питання про скасування касаційним судом ухвали апеляційного суду постановленої за результатами розгляду апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді.

Отже, ОСОБА_1 подав касаційну скаргу на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в суді касаційної інстанції.

Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку.

При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 428 КПК України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження на підставі, передбаченій ч. 3 ст. 428 КПК України.

Враховуючи викладене, оскільки касаційну скаргу подано на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в касаційному порядку, керуючись п. 1 ч. 2 ст. 428 КПК України, Верховний Суд вважає за необхідне відмовити у відкритті касаційного провадження.

На цих підставах Верховний Суд постановив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Харківського апеляційного суду від 11 червня 2020 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Судді:

М. В. Мазур В. М. Бородій А. О. Чистик
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати