Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КГС ВП від 18.04.2018 року у справі №910/18195/17 Ухвала КГС ВП від 18.04.2018 року у справі №910/18...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

30 травня 2018 року

м. Київ

Справа № 910/18195/17

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Булгакової І.В. (головуючий), Пількова К.М. і Селіваненка В.П.,

за участю секретаря судового засідання Хоменко І.М.,

учасники справи:

позивач - 1 - товариство з обмеженою відповідальністю "Київський БКК",

представник позивача -1 - Маленко О.М. адвокат, (ордер від 30.11.2017),

позивач-2 - публічне акціонерне товариство "Київхліб",

представник позивача -2 - Огнесян А.Г. адвокат, (ордер від 19.03.2018),

відповідач -1 - Міністерство економічного розвитку і торгівлі України,

представник відповідача -1 - не з'явився,

відповідач-2 - дочірнє підприємство "Кондитерська корпорація "Рошен",

представник відповідача -2 - Лучка І.Ю. адвокат, (дов. від 25.03.2018),

розглянувши матеріали касаційної скарги дочірнього підприємства "Кондитерська корпорація "Рошен"

на постанову Київського апеляційного господарського суду від 15.03.2018

у справі № 910/18195/17

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Київський БКК" (далі - ТОВ "Київський БКК") та публічного акціонерного товариства "Київхліб" (далі - ПАТ "Київхліб"),

до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністерство) та дочірнього підприємства "Кондитерська корпорація "Рошен" (далі - ДП "Кондитерська корпорація "Рошен")

про визнання незаконним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду міста Києва від 07.12.2017 провадження у справі № 910/18195/17 за позовом ТОВ "Київський БКК" та ПАТ "Київхліб" до Міністерства та ДП "Кондитерська корпорація "Рошен" про визнання незаконним та скасування рішення Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України від 10.05.2017 (яке затверджене наказом Державної служби інтелектуальної власності України від 10.05.2017 № 61-Н) про визнання знака "ROSHEN, зобр. " добре відомим в Україні, припинено на підставі пункту 1 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 15.03.2018 у справі № 910/18195/17 ухвалу господарського суду міста Києва від 07.12.2017 зі справи скасовано, справу направлено до місцевого господарського суду для подальшого розгляду.

ДП "Кондитерська корпорація "Рошен" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 15.03.2018 у справі № 910/18195/17.

Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 10.04.2018 прийнято касаційну скаргу ДП "Кондитерська корпорація "Рошен" до провадження та призначено її до розгляду.

Під час підготовки справи до розгляду колегія суддів, ознайомившись з матеріалами справи та касаційної скарги, встановила, що підставою оскарження постанови суду апеляційної інстанції у справі є порушення судом правил предметної юрисдикції, а саме, ДП "Кондитерська корпорація "Рошен" посилається на те, що відповідно до частини 1 та пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній до 15.12.2017) юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу інтелектуальної власності України, яке затверджене Указом Президента України від 08.04.2011 № 436/2011 Державна служба інтелектуальної власності України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Державна служба входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері інтелектуальної власності.

Згідно з пунктом 1.2 Порядку визнання знака добре відомим в Україні Апеляційною палатою Державного департаменту інтелектуальної власності, який затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.2005 № 228, Апеляційна палата (Апеляційна палата Державної служби інтелектуальної власності України) - це колегіальний орган для розгляду заперечень проти рішень Державної служби щодо набуття прав на об'єкти права інтелектуальної власності та заяв про визнання знаків для товарів і послуг (далі - знак) добре відомими в Україні.

У відповідності до пункту 7.6 наведеного Порядку рішення Апеляційної палати, прийняте за результатами розгляду заяви, набирає чинності з моменту затвердження його наказом Державної служби.

Рішення Апеляційної палати щодо визнання знака добре відомим в Україні може бути оскаржено в судовому порядку (пункт 9 Порядку).

ДП "Кондитерська корпорація "Рошен" вважає, що спір про визнання незаконним та скасування рішення Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності України від 10.05.2017 (яке затверджене наказом Державної служби інтелектуальної власності України від 10.05.2017 № 61-Н) про визнання знака "ROSHEN, зобр. " добре відомим в Україні належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, у зв'язку з чим апеляційний господарський суд безпідставно скасував законну та обґрунтовану ухвалу місцевого господарського суду про припинення провадження у справі № 910/18195/17 відповідно до пункту 1 частини 1 статті 80 ГПК України.

Частиною 6 статті 302 ГПК України передбачено, що справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.

Відповідно до частини 4 статті 303 ГПК України про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із викладенням мотивів необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у рішенні, визначеному в частини 4 статті 303 ГПК України, або із обґрунтуванням підстав, визначених у частини 4 статті 303 ГПК України.

З огляду на викладене та враховуючи, що учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, касаційний суд дійшов висновку про необхідність передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись статтями 234, 302, 303 ГПК України, Касаційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Справу № 910/18195/17 разом з касаційною скаргою дочірнього підприємства "Кондитерська корпорація "Рошен" та доданими до неї документами передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І. Булгакова

Суддя К. Пільков

Суддя В. Селіваненко
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст