Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 08.02.2018 року у справі №803/980/17 Ухвала КАС ВП від 08.02.2018 року у справі №803/98...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

25 липня 2018 року

Київ

справа № 803/980/17

провадження № К/9901/17536/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Смоковича М. І.,

суддів: Білоуса О. В., Стрелець Т. Г.,

розглядаючи у письмовому провадженні в касаційній інстанції справу

за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, провадження по якій відкрито

за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 7 серпня 2017 року, постановлену у складі судді Андрусенко О. О., та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року, постановлену у складі колегії суддів: Макарика В. Я. (головуючий), Большакової О. О., Глушка І. В.,

установив:

У серпні 2017 року ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернулась до суду з позовом до Головного управління Національної поліції у Волинській області (далі - ГУНП у Волинській області, відповідач), у якому просила:

визнати протиправними дії ГУНП у Волинській області стосовно позивача;

зобов'язати ГУНП у Волинській області виконати рішення Ковельського міськрайонного суду у Волинській області від 15 червня 2016 року стосовно ОСОБА_1 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань за № 12012020020000017 від 21 листопада 2012 року, справа № 161/11783/13-к, провадження № 1-кп/159/5/16, щодо повернення вилучених речей в якості речових доказів;

зобов'язати ГУНП у Волинській області встановити та виплатити грошову компенсацію за вищезазначені втрачені речі;

зобов'язати ГУНП у Волинській області повернути вилучені кошти;

зобов'язати ГУНП у Волинській області повернути вилучені документи, печатки, інше за Актом прийому/передачі (зазначати, ідентифікувати кожен окремий документ), встановивши в процесі службового розслідування їх наявність, стан збереження.

Суди встановили, що у слідчому управлінні ГУНП у Волинській області перебуває на виконанні вирок Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 15 червня 2016 року, що набрав законної сили 22 лютого 2017 року, в частині повернення ОСОБА_1 речових доказів.

Волинський окружний адміністративний суд ухвалою від 7 серпня 2017 року, яку залишено без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року, відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі за вказаним позовом.

Такі судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій мотивовані неможливістю розгляду вказаних позовних вимог у порядку адміністративного судочинства з тих підстав, що в силу вимог статей 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України питання, пов'язані з виконанням вироків, повинні розглядатися в порядку, встановленому зазначеним Кодексом.

Не погоджуючись із такими судовими рішеннями, позивач звернулась до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм процесуального права, просить скасувати їх рішення та ухвалити нове судове рішення щодо відкриття провадження у справі.

Касаційна скарга, мотивована помилковістю висновку судів про необхідність відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, адже, за переконанням заявника, ГУНП у Волинській області є стороною публічно-правового спору, що виник між ним і позивачем, а тому цей спір належить до юрисдикції адміністративних судів.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 25 жовтня 2017 року відкрив провадження за названою скаргою.

Ухвалою від 7 лютого 2018 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду прийняв скаргу до провадження.

За правилами частини 6 статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

Частинами 1 , 3 статті 347 КАС України обумовлено, що питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи. Питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати може бути вирішене до прийняття постанови судом касаційної інстанції.

За такого правового регулювання та з урахуванням того, що у справі, що розглядається, позивач оскаржує судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій з підстав порушення правил предметної юрисдикції, справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись статтями 346, 347 КАС України,

ухвалив:

Справу № 803/980/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 7 серпня 2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Головуючий М. І. Смокович

Судді О. В. Білоус

Т. Г. Стрелець
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст