Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 05.08.2018 року у справі №809/874/14 Ухвала КАС ВП від 05.08.2018 року у справі №809/87...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

28 серпня 2018 року

Київ

справа №809/874/14

адміністративне провадження №К/9901/13558/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Гриціва М.І.,

суддів: Берназюка Я.О., Коваленко Н.В., -

розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу гаражного кооперативу "Соколи" (далі - Кооператив) на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2015 року (суддя Кишинський М.І.) та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 травня 2016 року (судді Большакова О.О., Глушко І.В., Макарик В.Я.) у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Х-АДВАНС" (далі - ТОВ) до реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції Івано-Франківської області (далі - Реєстраційна служба), треті особи: Кооператив, ОСОБА_2, про скасування рішення, -

встановив:

ТОВ звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просило: визнати недійсним та скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби від 31 травня 2013 року № 2761324 Благого А.М. про проведення державної реєстрації прав власності на гараж за ОСОБА_2; зобов'язати Реєстраційну службу забезпечити внесення до Державного реєстру прав на нерухоме майно відповідного запису про скасування державної реєстрації.

Івано-Франківський окружний адміністративний суд постановою від 26 жовтня 2015 року позов задовольнив.

Львівський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 19 травня 2016 року рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Кооператив не погодився із рішеннями судів попередніх інстанцій і звернувся із касаційною скаргою про їх скасування та направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції. Вважає, що предметом вирішення судами у справі фактично було право власності члена Кооперативу на нерухоме майно. Після прийняття суб'єктом владних повноважень рішення про реєстрацію права власності, подальше оспорювання правомірності набуття фізичною особою такого права має відбуватися за правилами цивільного судочинства. Переконує, що суд першої та апеляційної інстанцій помилково розглянули справу в порядку адміністративного судочинства.

Правовідносини, які виникли між сторонами, фактично стосуються правомірності набуття позивачем права власності, а від так не є публічно-правовими.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 22 червня 2016 року відкрив касаційне провадження за цією скаргою.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" (далі - ~law9~). З цієї дати набула чинності нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).

Згідно з підпунктом 4 пункту 1 Перехідних положень КАС касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

На виконання вимог підпункту 7 пункту 1 Перехідних положень справа за скаргою позивача була передана до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Для її розгляду згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 лютого 2018 року визначено новий склад суду: суддю-доповідача Гриціва М.І. та колегію суддів.

Ухвалою від 02 серпня 2018 року Верховний Суд здійснив ряд процесуальних дій, пов'язаних з підготовкою справи до касаційного розгляду.

Відповідно до частини 6 статті 346 КАС справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.

За таких обставин, враховуючи те, що учасник справи оскаржує рішення суду апеляційної інстанції з підстав порушення правил предметної юрисдикції, колегія суддів дійшла висновку про необхідність передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Керуючись статтями 345, 346, 347 Кодексу адміністративного судочинства України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, -

ухвалив:

Справу № 809/874/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Х-АДВАНС" до реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції Івано-Франківської області, треті особи: гаражного кооперативу "Соколи", ОСОБА_2, про скасування рішення передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Судді М.І. Гриців

Я.О. Берназюк

Н.В. Коваленко
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст