Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 21.03.2019 року у справі №201/6673/18 (2-а/201/176/2018) Ухвала КАС ВП від 21.03.2019 року у справі №201/66...
print
Друк
search Пошук
comment
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":



УХВАЛА

21 березня 2019 року

Київ

справа №201/6673/18 (2-а/201/176/2018)

адміністративне провадження №К/9901/6765/19

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Данилевич Н. А., суддів Бевзенка В. М., Шарапи В. М., перевіривши касаційну скаргу Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року у справі №201/6673/18 за позовом ОСОБА_2 до інспектора роти № 5 батальйону № 2 Управління патрульної поліції в м. Дніпрі лейтенанта поліції Юрченко Каріни Євгеніївни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

11 березня 2019 року касаційна скарга надійшла до Верховного Суду, як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Відповідно до ч.3 статті 328 КАС України у касаційному порядку можуть бути оскаржені ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті або закриття апеляційного провадження, про повернення апеляційної скарги, про зупинення провадження, щодо забезпечення позову та заміни заходу забезпечення позову, про відмову ухвалити додаткове рішення, про роз'яснення рішення чи відмову у роз'ясненні рішення, про внесення або відмову у внесенні виправлень у рішення, про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову у відкритті провадження за нововиявленими або виключними обставинами, про заміну сторони у справі, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремі ухвали.

Разом з тим, згідно п.2 ч.2 ст.333 КАС України у справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до п.2 ч.2 ст.333 КАС України розглядаються за правилами загального позовного провадження), а також у випадку оскарження ухвали (крім ухвали, якою закінчено розгляд справи), суд може визнати касаційну скаргу необґрунтованою та відмовити у відкритті касаційного провадження, якщо правильне застосовування норми права є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення.

Судом апеляційної інстанції встановлено та підтверджується даними з Єдиного державного реєстру судових рішень, що рішенням Жовтневого районного суду м.

Дніпропетровська від 26 вересня 2018 року у справі №201/6673/18 (2-а/201/176/2018) позовні вимоги ОСОБА_2 до Інспектора патрульної поліції 2 батальйону 5 роти Управління патрульної поліції в м. Дніпрі лейтенанта поліції Юрченко Каріни Євгеніївни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення було задоволено. Постанову серії АР № 240978 від
05.06.2018 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст.122 КУпАП, та накладення адміністративного стягнення у розмірі 340
гривень скасовано, а провадження по справі про адміністративне правопорушення закрито за відсутністю в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Департаментом патрульної поліції Національної поліції України подано до Третього апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, яка ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2019 року була залишена без руху, з наданням строку для усунення недоліків, оскільки при перевірці апеляційної скарги суддею встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог ст. 286 КАС України, а підстави, вказані апелянтом у клопотанні про поновлення строків, є неповажними.

У визначений судом строк від апелянта надійшла заява про поновлення строку на апеляційне оскарження. В обґрунтування зазначеної заяви апелянт посилався на те, що оскаржуване рішення постановлено у судовому засіданні 26.09.2018 року без участі відповідача, а отримано скаржником 07.11.2018 року, що підтверджується відповідною датою на супровідному листі. Вважає, що оскільки рішення було проголошено та складено за відсутності представника відповідача, а апеляційна скарга подана протягом 10 днів з дня вручення повного тексту рішення, то є підстави для поновлення пропущеного строку відповідно до статті 295 КАС України.

Таким чином вважає, що оскільки первинна апеляційна скарга була подана в межах строків, встановлених чинним законодавством, проте її було повернуто апелянту, то він має право на поновлення такого строку.

Разом з тим, колегія суддів зазначає, що відповідно до ч.4 ст. 286 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня його проголошення.

При цьому, суд апеляційної інстанції вірно зазначив, що норми статті 295 КАС України регулюють загальний порядок апеляційного оскарження судових рішень.

Так, предметом позову у даній справі є постанова про притягнення до адміністративної відповідальності передбачене положеннями КУпАП, що відповідно до норм КАС України відноситься до категорій термінових справ.

Особливості провадження у справах з приводу рішень дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності визначено статтею 286 КАС України.

Як зазначалось вище, відповідно до ч.4 ст. 286 КАС України апеляційні скарги на судові рішення у справах визначених цією статтею, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення.

Отже, вказаною нормою встановлено спеціальний порядок оскарження судових рішень у вказаних справах.

За таких обставин, норми ст.286 КАС України є спеціальними відносно ст. 295 КАС України, а відтак строк на апеляційне оскарження судового рішення становить десять днів з моменту його проголошення.

Аналогічні висновки щодо застосування норми ст. 286 КАС України викладені в ухвалах Верховного Суду від 28.12.2018 року у справі № 209/1345/18 (2-а/209/47/18), від 23.01.2019 року у справі 293/1547/18, та постанові Верховного Суду від 15.05.2018 року (справа № 804/2979/17).

Таким чином, правильне застосовування норми права, в даному випадку стосовно правомірності відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, з підстав не доведення поважності причин пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції, є очевидним і не викликає розумних сумнівів щодо її застосування чи тлумачення, у зв'язку з чим колегія суддів дійшла висновку про необґрунтованість касаційної скарги.

Аналізуючи зазначені норми права та враховуючи викладені обставини, колегія суддів вважає, що у відкритті касаційного провадження слід відмовити.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Департаменту патрульної поліції Національної поліції України на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 13 лютого 2019 року у справі №201/6673/18 за позовом ОСОБА_2 до інспектора роти № 5 батальйону № 2 Управління патрульної поліції в м.

Дніпрі лейтенанта поліції Юрченко Каріни Євгеніївни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Копію цієї ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач Н. А. Данилевич

Судді В. М. Бевзенко

В. М. Шарапа
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст