Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 25.06.2019 року у справі №1340/5028/18 Ухвала КАС ВП від 25.06.2019 року у справі №1340/5...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Постанова КАС ВП від 07.08.2024 року у справі №1340/5028/18
Ухвала КАС ВП від 25.06.2019 року у справі №1340/5028/18



УХВАЛА

16 березня 2020 року

Київ

справа №1340/5028/18

касаційне провадження №К/9901/2189/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Бившевої Л. І.,

суддів: Шипуліної Т. М., Хохуляка В. В.,

перевіривши клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.01.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.06.2019 у справі № 1340/5028/18 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій,

УСТАНОВИЛ:

Верховний Суд ухвалою від 19.02.2020 відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою відповідача на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.01.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.06.2019.

Головне управління ДФС у Львівській області звернулося до Верховного Суду з клопотанням про повернення сплаченого судового збору за подання касаційної скарги у сумі 1409,60 грн, надавши платіжне доручення від 27.12.2019 № 3082 на підтвердження перерахування коштів до бюджету.

Скаржник зазначає, що відповідно до додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" ДФС України реорганізовано шляхом приєднання до ДПС України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання державної податкової служби" від 21.08.2019 № 682-р забезпечено здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України "Про затверження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" від 06.03.2019 № 227 функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законодавство з інших питань, контроль на дотримання якого покладено на Державну податкову службу.

Відповідно до пункту 1 Положення про територіальні органи ДПС, затвержене наказом ДПС України від 12.07.2019 № 14, Головне управління ДПС у Львівській області є правонаступником Головного управління ДФС у Львівській області

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 31.07.2019 утворено Головне управління ДПС у Львівській області.

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Отже, Головне управління ДПС у Львівській області є правонаступником Головного управління ДФС у Львівській області.

Частиною першою статті 7 Закону України "Про судовий збір визначено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі, зокрема, відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.

Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 132, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про повернення судового збору, сплаченого за подання касаційної скарги на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.01.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 04.06.2019 задовольнити.

Повернути Головному управлінню ДПС у Львівській області сплачений судовий збір у сумі 1409,60 грн згідно з платіжним дорученням від 27.12.2019 № 3082.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.........................................

Л. І. Бившева

Т. М. Шипуліна,

В. В. Хохуляк

Судді Верховного Суду
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати