Головна Сервіси для юристів ... База рішень" Протокол " Ухвала КАС ВП від 17.06.2021 року у справі №400/2256/21 Ухвала КАС ВП від 17.06.2021 року у справі №400/22...
print
Друк
search Пошук

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 17.06.2021 року у справі №400/2256/21



УХВАЛА

16 червня 2021 року

Київ

справа №400/2256/21

адміністративне провадження №К/9901/21037/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача Шарапи В. М., суддів Стародуба О. П., Чиркіна С. М., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24.05.2021 у справі №400/2256/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру України у Миколаївській області про визнання незаконним та скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Миколаївського окружного адміністративного суду від 08.04.2021 у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовлено.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11.05.2021 відмовлено у звільненні апелянта від сплати судового збору, оскільки предметом даної справи не є захист його соціальних прав, визначених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Апеляційну скаргу залишено без руху та апелянту надано строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали суду.

Ухвалою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24.05.2021 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Миколаївського окружного адміністративного суду від
08.04.2021 повернуто апелянту.

На адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1, у якій просив скасувати ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24.05.2021 та направити справу до апеляційного суду для продовження розгляду.

Касаційна скарга подана на рішення, які підлягають оскарженню згідно із частиною 3 статті 328 КАС України.

Підставою для відкриття касаційного провадження у справі є посилання скаржника на неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права, передбачене абзацом 2 частини 4 статті 328 КАС України.

Зазначає, що судом апеляційної інстанції прийнято рішення без урахування висновку, викладеного у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.02.2020 у справі №545/1149/17.

Наведені скаржником аргументи потребують ретельної перевірки та вивчення матеріалів справи, чого не можна виконати на стадії відкриття касаційного провадження, тому проаналізувавши підставу, на якій подано касаційну скаргу у цій справі, колегія суддів вважає за необхідне здійснити касаційний перегляд ухвали П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24.05.2021.

Наведені доводи вказують на існування обставин, визначених частиною 4 статті 328 КАС України.

Перешкоди для прийняття касаційної скарги до провадження Верховним Судом та відкриття касаційного провадження відсутні.

Керуючись статтями 248, 334, 335, 338 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відкрити касаційне провадження за скаргою ОСОБА_1 на ухвалу П'ятого апеляційного адміністративного суду від 24.05.2021 у справі №400/2256/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру України у Миколаївській області про визнання незаконним та скасування наказу.

Встановити учасникам справи строк для подачі відзиву на касаційну скаргу до
07.07.2021 та роз'яснити необхідність додання до відзиву доказів надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Витребувати з Миколаївського окружного адміністративного суду матеріали справи №400/2256/21.

Копію ухвали суду разом з копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач В. М. Шарапа

Судді О. П. Стародуб

С. М. Чиркін
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати