Історія справи
Ухвала КАС ВП від 07.02.2018 року у справі №461/1543/17

ВЕРХОВНИЙСУДУХВАЛА05.02.2018 м. Київ провадження К/9901/10918/18 справа № 461/1543/17Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Анцупової Т. О.,суддів - Кравчука В. М., Стародуба О. П.,перевіривши матеріали заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 вересня 2017 року в адміністративній справі № 461/1543/17 (К/800/24467/17) за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа - Головне управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними, скасування розпорядження та зобов'язання вчинити дії,установив:02 листопада 2017 року Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося до Верховного Суду України з заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 вересня 2017 року з підстав, встановлених п.
2 ч.
1 ст.
237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -
КАС України) в редакції Закону України від 13 липня 2017 року № 2136-VIII (далі - ~law13~).
Ухвалою судді Верховного Суду України від 08 листопада 2017 року заяву відповідно до вимог ч.
2 с. 239-2
КАС України в редакції ~law14~ було залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків до 30 листопада 2017 року.У строк встановлений судом, заявником усунуто недоліки заяви.Питання про допуск справи до провадження судом відповідно до ст.
240 КАС України в редакції ~law15~ не вирішувалось.Згідно з п. 7 Прикінцевих та перехідних положень
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі-Закон № 1402-VIII), який набрав чинності з 30 вересня 2016 року, з дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі-Закон № 1402-VIII, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку.
Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 № 2147-VIII року (далі-Закон № 2147-VІІІ), який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до
КАС України, шляхом викладення його у новій редакції.
Згідно з пп. 1 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення"
КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.Розпорядженням керівника апарату Верховного Суду України від 11 січня 2018 року № 17/0/19-18 вказану заяву передано до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 січня 2018 року для розгляду справи № 461/1543/17 (К/800/24467/17) визначено судову колегію у складі суддів: Анцупова Т. О. (доповідач), Кравчук В.М., Стародуб О. П.Колегія суддів Касаційного адміністративного суду, вирішуючи питання про допуск справи до провадження, перевірила наведені у заяві доводи і дійшла висновку про таке.
У заяві про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 вересня 2017 року з підстав, передбачених п.
2 ч.
1 ст.
237 КАС України в редакції ~law19~, заявник посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, які регламентують підстави та порядок відкриття касаційного провадження, у подібних правовідносинах.На обґрунтування заяви додано копії ухвал Вищого адміністративного суду України про відкриття касаційного провадження від 30 червня 2017 року (справа № К/800/22094/17) та від 01 листопада 2017 року (справа № К/800/35934/17), які, на думку заявника, підтверджують наведені у заяві доводи.Відповідно до п.
2 ч.
1 ст.
237 КАС України в редакції ~law20~ заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права - при оскарженні судового рішення, яке перешкоджає подальшому провадженню у справі або яке прийнято з порушенням правил підсудності справ або встановленої законом юрисдикції адміністративних судів.Проте аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом касаційної інстанції норм процесуального права, оскільки з наданих для порівняння ухвал вбачається, що суд встановив підстави для відкриття касаційного провадження.У той же час, в оскаржуваній ухвалі суд відмовив у відкритті касаційного провадження виходячи з того, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи. У вказаному судовому рішенні суд касаційної інстанції надав оцінку встановленим судами попередніх інстанцій обставинам справи, їх правовому регулюванню та погодився з висновками останніх про задоволення позову.
Водночас, надані для порівняння судові рішення не можуть бути прикладом неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм процесуального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, оскільки ухвали Вищого адміністративного суду України від 30 червня 2017 року та від 01 листопада 2017 року не є остаточними рішеннями у справі, у зв'язку з тим, що вказаними ухвалами суд касаційної інстанції тільки відкрив провадження у адміністративних справах. Надані для порівняння рішення не містять іншого, ніж в оскаржуваному рішенні, тлумачення норм процесуального права, про які йдеться у заяві відповідача.Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої заяви та відсутності підстав для відкриття провадження у справі.Керуючись ст.
240 КАС України, пп. 1 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення"
КАС України в редакції ~law21~, -ухвалив:Відмовити у допуску до провадження Верховного Суду справи № 461/1543/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, третя особа - Головне управління Національної поліції у Львівській області про визнання дій протиправними, скасування розпорядження та зобов'язання вчинити дії, для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 08 вересня 2017 року.
Копію ухвали разом із копією заяви надіслати особам, які беруть участь у справі.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач Т. О. АнцуповаСудді В. М. КравчукО. П. Стародуб