Історія справи
Ухвала КАС ВП від 28.04.2021 року у справі №420/428/20

УХВАЛА31 травня 2021 рокуКиївсправа №420/428/20адміністративне провадження №К/9901/12623/21Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Загороднюка А. Г.,суддів: Білак М. В., Єресько Л. О.,перевіривши касаційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2021 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення остаточного розрахунку в день звільнення зі служби в поліції, зобов'язання нарахувати та виплатити середній заробіток за весь час затримки виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з поліції, з урахуванням індексації грошового забезпечення при звільненні зі служби у поліції за період з 01 березня 2019 року по 22 грудня 2019 року включно,
УСТАНОВИЛ:Позивач, звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Одеській області, в якому позивач просив:- визнати протиправною бездіяльність ГУ НП в Одеській області щодо не здійснення остаточного розрахунку в день звільненні зі служби в поліції відносно ОСОБА_1;- зобов'язати ГУ НП в Одеській області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з поліції з урахуванням індексації грошового забезпечення при звільненні зі служби у поліції за період з 01 березня 2019 року по 22 грудень 2019 року включно.Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2020 року позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Одеській області щодо не здійснення остаточного розрахунку в день звільнення зі служби в поліції відносно ОСОБА_1.
Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Одеській області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з поліції з урахуванням індексації грошового забезпечення при звільненні зі служби у поліції за період з 14 листопада 2019 року по 22 грудня 2019 року включно. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2021 року апеляційні скарги ОСОБА_1 та Головного управління Національної поліції в Одеській області залишено без задоволення, рішення суду першої інстанції залишено без змін.Не погоджуючись із судовими рішеннями 07 березня 2021 року ГУ НП в Одеській області подано до Верховного Суду касаційну скаргу.Ухвалою Верховного Суду від 28 квітня 2021 року касаційну скаргу залишено без руху та надано десятиденний строк для усунення недоліків шляхом надання документу про сплату судового збору.На виконання вимог ухвали про залишення касаційної скарги без руху, скаржником подано до Верховного Суду документ про сплату судового збору.
Підстава касаційного оскарження рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2020 року та постанови П'ятого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2021 року відповідає вимогам пункту
1 частини
4 статті
328 КАС (в редакції чинній на момент звернення з касаційною скаргою).Касаційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам статті
330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -
КАС України), подана з дотриманням порядку і строків касаційного оскарження, передбачених статтями
329,
331 КАС України. Підстави для повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження відсутні.Керуючись статтями
3,
327,
328,
329,
330,
331,
334,
338 КАС України,УХВАЛИВ:Відкрити касаційне провадження за скаргою Головного управління Національної поліції в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2020 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2021 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення остаточного розрахунку в день звільнення зі служби в поліції, зобов'язання нарахувати та виплатити середній заробіток за весь час затримки виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з поліції, з урахуванням індексації грошового забезпечення при звільненні зі служби у поліції за період з 01 березня 2019 року по 22 грудня 2019 року включно.
Витребувати із Одеського окружного адміністративного суду справу №420/428/20.Встановити десятиденний строк для подання відзиву на касаційну скаргу та роз'яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.Роз'яснити, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на касаційне оскарження, обґрунтувавши необхідність таких змін чи доповнень. У разі доповнення чи зміни касаційної скарги особа, яка подала касаційну скаргу, повинна подати докази надсилання копій відповідних доповнень чи змін до касаційної скарги іншим учасникам справи, інакше суд не враховує такі доповнення чи зміни.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя-доповідач: А. Г. ЗагороднюкСудді: М. В. БілакЛ. О. Єресько