4
0
9993
З 01 липня 2017 року закінчується відтермінований строк на приведення громадськими об’єднаннями у відповідність до вимог Податкового кодексу України щодо неприбуткових організацій своїх статутних документів.
Гарячка була протягом грудня 2016 року, коли переважна більшість громадських об’єднань не встигла перереєструвати свої статути до кінця року, тому власне в черговий раз законодавець «надав останній шанс» – продовжив строк на півроку.
Однак, якщо частина об’єднань сумлінно редагувала свої, дехто використав наданий період знову «на потім» до останнього.
Здається, що до липня ще достатньо часу, проте на практиці процедура проведення відповідних змін не є швидкою – це займає близько 1 – 2 місяців.
Відомо, що не всі юристи чомусь хочуть братися за реєстрацію/перереєстрацію громадських об’єднань. Чим це зумовлено, достеменно не відомо, але факт є фактом. При наймі, не від одного клієнта-громадського об’єднання, які зверталися до нас, ми це чули.
Користуйтесь консультацією: Три кроки для реєстрації Громадського об'єднання та вимоги нового ЗУ "Про громадські об'єднання" та Податкового Кодексу України до установчих документів громадських об'єднань
Хто реєстрував зміни до статутних документів громадських організацій/спілок, той зрозуміє., що це справа не складна, але дуже часто кропітка та довготривала. Плюс ближче до часу «Ч» зростає навантаження на державних реєстраторів, які просто не встигатимуть фізично вчасно і оперативно розглядати надані документи.
Отже, нагадаємо, що відповідно до Постанови КМУ від 13 липня 2016 року № 440 затверджено Порядок ведення реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення, згідно з яким неприбуткові організації, які не приведуть свої установчі документи відповідно до норм Податкового кодексу України, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Тобто, хто не встигне до 1 липня 2017 року привести у відповідність до діючого законодавства України установчі документи та підтвердити неприбутковість організації, будуть виключенні із Реєстру неприбуткових установ та організацій, вважатимуться прибутковими, а значить, такими, що мають на меті отримання прибутку, – як наслідок кошти, майно буде обкладатиметься податками, на тих самих підставах, як для решти підприємств.
Для того, щоб цього не сталося, потрібно внести зміни до статутів шляхом прийняття їх нової редакції у порядку, визначеним чинним законодавством, при цьому обов’язково необхідно передбачити:
– заборону розподілу отриманих доходів (прибутку) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
– передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення).
Важливо звернути увагу, що паралельно з дедлайном 01.07.2017 року існує дедлайн 01.01.2018 року, до настання якого потрібно привести усі статутні документи у відповідність до Закону України “Про громадські об’єднання” (спливає 5-річний термін, передбачений у самому Законі, на приведення усіх громадських об’єднань, утворених до його прийняття, у відповідність до нових вимог).
Згадайте новину: Перереєстрація неприбуткової організації: покрокова інструкція
Так, наприклад, слід звернути увагу, що сьогодні існують дві організаційно-правові форми громадських об’єднань: громадська організація і громадська спілка, при цьому у першому випадку членами і засновниками можуть бути тільки фізичні особи, а у другому – засновниками можуть бути тільки юридичні особи, а членами можуть бути фізичні і юридичні особи.
Тому, наприклад, якщо на сьогоднішній день громадське об’єднання існує у формі громадської організації та має у своєму складі як фізичних, так і юридичних осіб, потрібно або змінити організаційно-правову форму (тобто, пройти процедуру реорганізації), або виключити зі свого складу юридичних осіб та залишити лише фізичних. Також у такому випадку варто звернути увагу на засновників і у випадку необхідності провести відповідні зміни.
Слід пам’ятати про те, що сьогодні відсутнє таке поняття як “колективне членство”, що було дуже популярним раніше, тому доцільним є перегляд статутів і у цьому напрямку.
Отже, з якими ж складнощами можна зіштовхнутись під час перереєстрації документів ГО та на що варто звернути увагу:
– у більшості випадків статут ГО підлягає повному редагуванню відповідно до чинного законодавства, оскільки більшість об’єднань були створені раніше, а внесення змін до статут не є таким частим явищем;
– вибір організаційно-правової форми та приведення складу членів і засновників відповідно до чинних вимог, у випадку необхідності – проведення реорганізації;
– перевірка найменування громадських об’єднань,правильне розмежування власної назви та найменування, перевірка відповідності даних ЄДР та статутним документам;
– детальний опис повноважень керівних органів громадського об’єднання та їх звітування;
– строки обрання керівних органів громадського об’єднання ;
– зазначення у Статуті відповідних положень відповідно до внесених змін у Податковий кодекс України (про які вже зазначалося);
– у новій редакції Статуту можна не вказувати місце знаходження, ця вимога не є обов’язковою;
– обов’язковаувага повинна звертатися на процедуру скликання найвищих органів громадського об’єднання, адже у різних об’єднаннях вона може бути прописана по-різному.
Слід зазначити, що державні реєстратори дуже прискіпливо вивчають документи і зазвичай з першого разу реєстрація змін не завжди виходить, оскільки виникають ті чи інші зауваження, через що затягується і проведення змін. Тому варто починати перереєстрацію, маючи запас часу.
Згадайте новину: Затверджено нові форми заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань
Які документи подаються для державної реєстрації:
Після проведення державної реєстрації відповідних змін громадського об’єднання необхідно подати заяву форми № 1-РН у державну податкову інспекцію за місцем знаходження ГО. Метою подання цієї заяви є підтвердження неприбуткової організації податковим органом.
На останок варто зауважити, що безпідставна відмова у проведенні державної реєстрації змін та/або безпідставне затягування такої реєстрації може бути оскаржене вищестоящому органу або у судовому порядку.
Наша компанія готова допомогти вам пройти крізь “нетрі лісу” та провести перереєстрацію вашого об’єднання “під ключ”. Ми пропонуємо такі послуги:
Джерело: Shieldlaw
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
166
Коментарі:
0
Переглядів:
520
Коментарі:
0
Переглядів:
911
Коментарі:
0
Переглядів:
42322
Коментарі:
1
Переглядів:
2238
Коментарі:
1
Переглядів:
442
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.