Головна Блог ... Новини Розширено перелік обмежень у використанні земель – рішення Уряду Розширено перелік обмежень у використанні земель –...

Розширено перелік обмежень у використанні земель – рішення Уряду

Відключити рекламу
 - tn1_0_72690800_1625076488_60dcb308b17de.jpg

Ринок земель сільськогосподарського призначення починає діяти вже завтра, територіальні громади наділені цілим комплексом повноважень щодо розпорядження та управління своїми землями. Громади зобов’язані до 1 січня 2025 року розробити низку містобудівної документації, зокрема, до якої належить – комплексний план просторового розвитку території (далі - КППР). Ця документація передбачає визначення просторових даних щодо функціонального призначення території. Інша містобудівна документація (генеральний план та/або детальний план території) повинні узгоджуватися та не суперечити КППР.

Згадайте новину: Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову

КППР є як містобудівною документацією так і документацією із землеустрою одночасно. Чому? КППР включає в себе різні види землевпорядних робіт, зокрема: геодезичні вишукування, визначення переліку земельних угідь, план земельних ділянок наданих у власність чи користування. Окрім цього, КППР може передбачати формування земельних ділянок комунальної форми власності громади щодо території, на яку розроблена відповідна документація та внесення до ДЗК відомостей про землі, сформовані до 2004 року.

КППР не може бути розроблений без нанесення на картографічні матеріали обмежень у використанні земель. Тому на виконання ЗУ № 711-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» урядом затверджено Класифікацію обмежень у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території.

Згадайте новину: Кабмін затвердив порядок перевірки покупців земельних ділянок сільськогосподарського призначення

«Це рішення дозволить спростити застосування містобудівної і землевпорядної документації в Україні. Також затвердження постанови сприятиме наповненню Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру відомостями про наявні та запроєктовані обмеження земель", – зазначає міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Слід зазначити, що Перелік обмежень щодо використання земельних ділянок, який передбачений ЗУ «Про ведення державного земельного кадастру» залишається діяти, він більш широкий та ці обмеження враховуються під час розробки генеральних та детальних планів. А із введенням нового виду містобудівної документації як КППР, Кабміном затверджено окремий класифікатор обмежень у використанні земель, який застосовуватиметься під час розробки як КППР, так і генеральних та детальних планів. Отже, ми маємо тепер ширший перелік обмежень у використанні земель.

Із прийняттям Постанови КМУ від 02.06.2021 № 654 обмеження у використанні земель можуть встановлюватися що територій: в червоних лініях, в зелених лініях, в блакитних лініях, в жовтих лініях.

Також обмеження у використанні земель можуть встановлюватись щодо охоронних, санітарно-захисних та прибережних захисних смуг (враховуючи нормативні розміри, визначені містобудівним законодавством).

Згадайте новину: Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ

Цікаво, що відтепер обмеження можна встановлювати на території, до складу яких входять земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності.

Цілком правильне формулювання з огляду на те, що ЗУ № 1423 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», яку ще іменують як Земельна Конституція, передбачено право органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування на вилучення земель, які перебувають у постійному користуванні для суспільних потреб.

Обмеження, які були встановлені іншою документацією можуть відображатися відповідно до такої документації.

Постанова № 654 набере чинності 24 липня 2021 року.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

 • 10296

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 10296

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст