Головна Сервіси для юристів ... Закони Про залізничний транспорт Стаття 10. Основи виробничо-фінансової та інвестиційної діяльності на залізничному транспорті Стаття 10. Основи виробничо-фінансової та інвестиц...

Стаття 10. Основи виробничо-фінансової та інвестиційної діяльності на залізничному транспорті

Про залізничний транспорт (ЗМІСТ) Інші закони
 • 883

  Переглядів

 • 883

  Переглядів

 • Додати в обране

  Підприємства залізничного транспорту загального користування здійснюють свою діяльність на основі поєднання принципів державного регулювання та ринкових відносин.

  {Частина перша статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Економічні відносини АТ "Укрзалізниця" та його залежних господарських товариств, порядок взаємодії між ними, включаючи розподіл доходів (прибутку) від перевезень, розрахунки за послуги та роботи, інші розрахунки, пов’язані з централізованим постачанням товарно-матеріальних цінностей, незбереженням вантажу, пошкодженням об’єктів залізничного транспорту загального користування, ремонтом рухомого складу, виготовленням запасних частин, здійснюються з урахуванням єдиної технології роботи в порядку, що визначається АТ "Укрзалізниця".

  {Частина друга статті 10 в редакції Закону № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Доходи залізниць за перевезення вантажів і пасажирів у прямому сполученні формуються з урахуванням їх конкретного внеску в процес перевезень. Організація розрахунків за ці перевезення та використання рухомого складу здійснюється через єдину систему розрахунків шляхом відкриття єдиного поточного рахунку АТ "Укрзалізниця" із спеціальним режимом використання.

  {Частина третя статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2921-III від 10.01.2002 }

  Плани діяльності і перспективні плани розвитку АТ "Укрзалізниця" затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту.

  {Частина четверта статті 10 в редакції Закону № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Будівництво і реконструкція магістральних залізничних ліній, об’єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення здійснюються у встановленому порядку за рахунок коштів Державного бюджету України в межах лімітів державних капітальних вкладень, коштів АТ "Укрзалізниця", залучених коштів.

  {Частина п’ята статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Будівництво і реконструкція (у тому числі електрифікація) залізничних ліній, вокзалів, пішохідних мостів і тунелів, пасажирських платформ та інших об’єктів залізничного транспорту, пов’язаних з обслуговуванням населення регіону, придбання електропоїздів та дизель-поїздів для приміського сполучення здійснюються за рахунок коштів АТ "Укрзалізниця" із залученням коштів місцевих бюджетів, а також інших не заборонених законодавством коштів.

  {Частина шоста статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Будівництво і реконструкція залізничних станцій та інших об’єктів залізничного транспорту, пов’язаних з будівництвом або реконструкцією промислових підприємств, здійснюються за рахунок коштів підприємств або коштів, передбачених у Державному бюджеті України на зазначені цілі.

  {Частина сьома статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 860-IV від 22.05.2003 }

  {Частину восьму статті 10 виключено на підставі Закону № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Розрахунки відправників і одержувачів вантажу, вантажобагажу і пошти з підприємствами залізничного транспорту загального користування за перевезення, додаткові збори за вантажні операції і користування рухомим складом, а також за штрафи, пеню, неустойки здійснюються в порядку, передбаченому Статутом залізниць України, іншими актами законодавства України та міжнародними договорами.

  Підприємства залізничного транспорту загального користування мають право на заставу майна переданих їм для перевезень вантажів для забезпечення гарантії належної провізної оплати та інших платежів за перевезення в порядку, що визначає Кабінет Міністрів України.

  {Частину одинадцяту статті 10 виключено на підставі Закону № 4443-VI від 23.02.2012 }

  Кабінет Міністрів України щорічно встановлює АТ "Укрзалізниця" державне замовлення щодо перевезень пасажирів і вантажів, введення нових потужностей, модернізації технічних засобів, порядку і розмірів виділення необхідних для цих потреб коштів з Державного бюджету України.

  Попередня

  10/28

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст