Стаття 46. Виплата пенсії за минулий час

Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ЗМІСТ) Інші закони
  • 6421

    Переглядів

  • 6421

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

    2. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

    Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

    Попередня

    88/160

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Оскільки непроведення виплати пенсії відбулося з вини держави  (її органів), то поновлення виплати пенсії має проводитися без обмеження будь-яким строком та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів (ВС КАС № 460/8138/20 від 08.11.2021 р.)
     Пенсіонеру, яка проживала в Ізраїлі було поновлено пенсію за рішенням суду. Проте рішення не виконувалось. Згодом, представником позивача за довіреністю надіслано заяву Пенсійного фонду України (далі - ПФУ) про поновлення пенсії. Однак, рішенням ПФУ відповідної області відмовлено у поновленні виплати пенсії з підстав відсутності особистого звернення чи звернення законногопредставника. Повторне звернення представника не дало результату. 

    Отже, пенсіонер звернулася в суд із адміністративним позовом до відповідача ПФУ в якому просила: скасувати рішення відповідача про відмову у поновленні пенсії позивачу, зобов'язати ПФУ поновити виплати пенсії та здійснювати виплату такої на вказаний нею банківський рахунок з врахуванням індексації та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Разом із тим, позивач висувала вимогу стягнути відшкодування моральної шкоди в сумі 100  000 грн., яка не була задоволена судом.

    Суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, визнав протиправним рішення ПФУ про відмову поновити пенсію, зобов’язав ПФУ поновити таку. Суд виходив із того, що позивач, проживаючи в Ізраїлі як громадянин України, має такі ж самі конституційні права як і інші громадяни України, так як КонституціяУкраїні та пенсійне законодавство України не допускає обмеження права на соціальний захист, зокрема, права на отримання пенсії, за ознакою місця проживання громадянина України. 

    Однак, в частині позовних вимог про зобов`язання відповідача при проведенні поновлення виплати пенсії, здійснювати виплату такої з урахуванням індексації та з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, визнав їх передчасними. Не погоджуючись із цією частиною рішення, пенсіонер подала касаційну скаргу. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати