1. Офіційні спостерігачі від іноземних держав, міжнародних організацій (міжнародні спостерігачі) акредитуються Центральною виборчою комісією. Пропозиції щодо їх реєстрації подаються до Центральної виборчої комісії після початку процесу всеукраїнського референдуму, а у разі ініціювання проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою - після реєстрації ініціативної групи, але не пізніш як за сім днів до дня голосування на всеукраїнському референдумі безпосередньо або через Міністерство закордонних справ України.
2. Громадяни України не можуть бути акредитовані міжнародними спостерігачами. Не може бути зареєстрована міжнародним спостерігачем:
1) особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;
2) особа, пропозиції стосовно якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.
3. Рішення про реєстрацію міжнародних спостерігачів приймається Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Порядок реєстрації міжнародних спостерігачів визначається Центральною виборчою комісією.
4. Центральна виборча комісія видає міжнародному спостерігачу посвідчення за встановленою нею формою.
5. Міжнародні спостерігачі здійснюють свої повноваження на території України, а також на закордонних дільницях з всеукраїнського референдуму.
Громадяни України або іноземці чи особи без громадянства, які володіють українською мовою, можуть супроводжувати зареєстрованих офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на території дільниць з всеукраїнського референдуму та під час засідань комісій з всеукраїнського референдуму виключно для виконання функцій перекладача (не більше однієї особи з кожним офіційним спостерігачем).
6. Міжнародний спостерігач має право:
1) вести спостереження за збором підписів на підтримку всеукраїнського референдуму;
2) бути присутнім на зустрічах представників суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму з виборцями, на зборах, мітингах та інших заходах агітації всеукраїнського референдуму;
3) ознайомлюватися з офіційними інформаційними матеріалами та матеріалами агітації всеукраїнського референдуму;
4) бути присутнім із дотриманням вимог цього Закону на засіданнях, перебувати у приміщеннях дільничних, окружних комісій з всеукраїнського референдуму, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів комісії з всеукраїнського референдуму, у тому числі під час видачі бюлетенів виборцям, підрахунку голосів, встановлення підсумків голосування, не заважаючи при цьому членам комісії фізично;
5) здійснювати фото-, відеозйомку та аудіозапис без порушення при цьому таємниці голосування виборців;
6) висловлювати після проведення всеукраїнського референдуму свої пропозиції щодо організації проведення всеукраїнського референдуму та вдосконалення законодавства України з урахуванням міжнародного досвіду, проводити прес-конференції з додержанням вимог законодавства України;
7) утворювати разом з іншими спостерігачами від іноземних держав, міжнародних організацій тимчасові групи спостерігачів для координації їхньої діяльності в межах повноважень, передбачених цим Законом;
8) отримувати копії протоколів, інших документів у випадках, передбачених цим Законом.
7. Міжнародні спостерігачі не мають права втручатися у роботу комісій з всеукраїнського референдуму, чинити дії, що порушують законний хід процесу всеукраїнського референдуму або неправомірно перешкоджають членам комісії з всеукраїнського референдуму здійснювати свої повноваження, заповнювати замість виборця (у тому числі на його прохання) бюлетень або іншим чином порушувати таємницю голосування, використовувати свій статус у діяльності, не пов’язаній із спостереженням за ходом процесу всеукраїнського референдуму. Зазначене обмеження поширюється також на осіб, які супроводжують офіційних спостерігачів від іноземної держави, міжнародної організації.
8. Міністерство закордонних справ України, інші органи державної влади, органи місцевого самоврядування та комісії з всеукраїнського референдуму сприяють міжнародним спостерігачам у здійсненні ними повноважень.
9. Фінансове і матеріальне забезпечення діяльності міжнародних спостерігачів здійснюється за рахунок коштів держав чи організацій, які скерували цих спостерігачів в Україну, або за їхні власні кошти.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.