Головна Сервіси для юристів ... Закони Про всеукраїнський референдум Стаття 72. Формування фонду всеукраїнського референдуму та використання його коштів Стаття 72. Формування фонду всеукраїнського рефере...

Стаття 72. Формування фонду всеукраїнського референдуму та використання його коштів

Про всеукраїнський референдум (ЗМІСТ) Інші закони
  • 471

    Переглядів

  • 471

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Фонд всеукраїнського референдуму політичної партії, що зареєстрована як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму, формується за рахунок власних коштів політичної партії, а також добровільних внесків осіб, які відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичної партії.

    2. Фонд всеукраїнського референдуму ініціативної групи формується за рахунок залишків фонду ініціативної групи, зазначених у частині чотирнадцятій статті 70 цього Закону, власних коштів членів ініціативної групи, а також добровільних внесків осіб, які відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичної партії.

    Кількість та обсяг внесків членів ініціативної групи не обмежуються.

    3. Фонд всеукраїнського референдуму громадської організації, що зареєстрована як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму, формується за рахунок добровільних внесків осіб, які відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичних партій.

    4. Добровільні внески особи до фонду ініціативної групи, політичної партії, громадської організації, зареєстрованих як прихильники чи опоненти питання всеукраїнського референдуму, обмежуються розміром максимального внеску на підтримку політичної партії протягом року, встановленим Законом України "Про політичні партії в Україні".

    5. Якщо фізична або юридична особа здійснює або може здійснювати вирішальний вплив на діяльність однієї або кількох юридичних осіб (зокрема є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи), внески такої фізичної або юридичної особи і підконтрольних їй юридичних осіб вважаються внеском однієї особи та обмежуються розміром максимального внеску на підтримку політичної партії протягом року, встановленим Законом України "Про політичні партії в Україні".

    Інші обмеження, у тому числі фінансового та банківського законодавства, ніж встановлені цією статтею, до формування фонду ініціативної групи не застосовуються.

    6. Власні кошти політичної партії, що зареєстрована як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму, які перераховуються у її фонд всеукраїнського референдуму, обов’язково відображаються у звіті політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченому Законом України "Про політичні партії в Україні".

    7. Власні кошти громадської організації, що зареєстрована як прихильник чи опонент питання всеукраїнського референдуму, які перераховуються у її фонд всеукраїнського референдуму, обов’язково відображаються у фінансовій та податковій звітності такої громадської організації.

    8. Забороняється робити добровільні внески до фонду всеукраїнського референдуму особам, які відповідно до Закону України "Про політичні партії в Україні" не мають права здійснювати внески на підтримку політичної партії.

    9. Добровільний внесок до фонду всеукраїнського референдуму здійснюється громадянином України особисто шляхом перерахування суми внеску на відповідний банківський рахунок. Обраний спосіб здійснення банківської операції повинен забезпечувати можливість ідентифікації фізичної особи. Документ, сформований за результатами такої банківської операції, повинен містити інформацію про прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, - номер та (за наявності) серію паспорта громадянина України, в якому проставлено відмітку про відмову від одержання ідентифікаційного номера чи номера паспорта із записом про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в електронному безконтактному носії), дату народження, призначення платежу, розмір (суму) внеску.

    10. Добровільний внесок перераховується банком або переказується відділенням зв’язку на накопичувальний рахунок фонду всеукраїнського референдуму відповідного суб’єкта процесу всеукраїнського референдуму, визначеного частиною другою статті 64 цього Закону, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного платіжного документа. Загальний строк безготівкового перерахування внеску на накопичувальний рахунок фонду всеукраїнського референдуму не може перевищувати двох банківських днів.

    11. Розпорядник накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму має право відмовитися від внеску особи, про що він подає відповідну заяву та платіжний документ до банку, в якому відкрито накопичувальний рахунок фонду всеукраїнського референдуму. Такий добровільний внесок повертається особі за рахунок цих коштів, а в разі неможливості повернення перераховується до державного бюджету.

    12. У разі надходження від особи добровільного внеску, що перевищує розмір, встановлений частиною четвертою цієї статті, сума, що перевищує встановлений розмір внеску, на підставі відповідної заяви та платіжного документа, поданих розпорядником накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму, повертається особі банком, в якому відкрито такий накопичувальний рахунок, за рахунок цих коштів, а в разі неможливості повернення перераховується до державного бюджету.

    13. Розпорядник накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму зобов’язаний відмовитися від внеску особи, яка відповідно до цього Закону не має права робити такий добровільний внесок. Така відмова повинна бути здійснена протягом трьох днів з дня, коли розпоряднику накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму стало про це відомо, шляхом подання заяви до банку, в якому відкрито накопичувальний рахунок фонду всеукраїнського референдуму, про перерахування відповідної суми до державного бюджету. Банк, в якому відкрито рахунок фонду всеукраїнського референдуму, на підставі заяви розпорядника накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму перераховує такий добровільний внесок до державного бюджету.

    14. Банк, в якому відкрито накопичувальний рахунок фонду всеукраїнського референдуму, на підставі відповідного звернення розпорядника накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму перераховує кошти з накопичувального рахунку на поточні рахунки цього фонду всеукраїнського референдуму.

    15. Банк, в якому відкрито поточний рахунок фонду всеукраїнського референдуму, не пізніше ніж на п’ятий день після дня голосування, припинення процесу всеукраїнського референдуму перераховує кошти, не використані суб’єктом процесу всеукраїнського референдуму, визначеним частиною другою статті 64 цього Закону, на накопичувальний рахунок відповідного фонду всеукраїнського референдуму.

    16. Невикористані кошти фонду всеукраїнського референдуму ініціативної групи перераховуються банком, в якому було відкрито накопичувальний рахунок фонду, до державного бюджету на п’ятнадцятий день з дня офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів всеукраїнського референдуму, припинення процесу всеукраїнського референдуму.

    17. Невикористані кошти фонду всеукраїнського референдуму політичної партії, громадської організації за зверненням керівного органу політичної партії, громадської організації, яке подається до банку в десятиденний строк з дня офіційного опублікування результатів всеукраїнського референдуму, припинення процесу всеукраїнського референдуму, перераховуються з накопичувального рахунку фонду всеукраїнського референдуму на поточний банківський рахунок відповідної політичної партії, громадської організації у п’ятиденний строк з дня надходження зазначеного звернення. Якщо таке звернення не надійшло до банку у встановлений строк, невикористані кошти фонду всеукраїнського референдуму політичної партії, громадської організації перераховуються банком до державного бюджету на п’ятнадцятий день з дня офіційного опублікування Центральною виборчою комісією результатів всеукраїнського референдуму.

    18. Добровільні внески осіб, що надійшли на накопичувальний рахунок фонду всеукраїнського референдуму пізніше ніж за день до дня голосування, після припинення процесу всеукраїнського референдуму повертаються банком відповідній особі за рахунок коштів її внеску, а в разі неможливості повернення перераховуються до державного бюджету.

    Попередня

    180/242

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст