Стаття 105. Підготовка до голосування

Про всеукраїнський референдум (ЗМІСТ) Інші закони
  • 770

    Переглядів

  • 770

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Про дату, час і місце голосування дільнична комісія з всеукраїнського референдуму звичайної або закордонної дільниці з всеукраїнського референдуму сповіщає виборців, включених до списку виборців на цій дільниці, іменними запрошеннями, надісланими відповідно до вимог цього Закону.

    2. Дільнична комісія з всеукраїнського референдуму у день голосування не раніш як за 45 хвилин до початку голосування проводить підготовче засідання. На початку засідання всі присутні оглядають стрічку, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються бюлетені для голосування.

    3. Якщо стрічка на сейфі (металевій шафі) не пошкоджена і має відповідні підписи та печатку, голова дільничної комісії з всеукраїнського референдуму надає для огляду членам дільничної комісії, присутнім уповноваженим особам суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму, офіційним та міжнародним спостерігачам, представникам засобів масової інформації почергово всі наявні на дільниці з всеукраїнського референдуму виборчі скриньки.

    Після огляду кожної виборчої скриньки вона пломбується або опечатується печаткою дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, після чого до неї опускається контрольний лист, у якому зазначаються номер територіального округу, номер дільниці з всеукраїнського референдуму, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, підписи присутніх членів дільничної комісії з всеукраїнського референдуму та, за бажанням, уповноважених осіб суб’єктів процесу всеукраїнського референдуму, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою дільничної комісії з всеукраїнського референдуму. Після вкидання контрольного листа до виборчої скриньки голова комісії надає для огляду наступну виборчу скриньку і проводить з нею ту саму процедуру.

    Після пломбування або опечатування останньої виборчої скриньки і вкидання до неї контрольного листа та встановлення стаціонарних (великих) виборчих скриньок на відведені для них місця приміщення для голосування вважається готовим до проведення голосування. Переносні (малі) виборчі скриньки розміщуються у приміщенні для голосування отворами для бюлетенів униз у полі зору членів комісії з всеукраїнського референдуму та інших осіб, присутніх у приміщенні для голосування відповідно до вимог цього Закону.

    4. Якщо при огляді стрічки, якою було опечатано сейф (металеву шафу), де зберігаються бюлетені для голосування, виявлено її пошкодження або невідповідність підписів чи печатки на ній підписам і печатці, зазначеним у частині чотирнадцятій статті 103 цього Закону, голова або заступник чи секретар дільничної комісії з всеукраїнського референдуму негайно повідомляє про це Національну поліцію України та окружну комісію з всеукраїнського референдуму.

    Після цього голова або заступник чи секретар комісії з всеукраїнського референдуму невідкладно відкриває сейф (металеву шафу) та виймає наявні у ньому бюлетені для голосування. Члени дільничної комісії з всеукраїнського референдуму перевіряють бюлетені для голосування, зокрема щодо відповідності номерів територіального округу та дільниці з всеукраїнського референдуму, наявності відбитка печатки цієї дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, після чого перераховують бюлетені для голосування у порядку, встановленому частиною дванадцятою статті 103 цього Закону. Дільнична комісія з всеукраїнського референдуму складає акт про виявлені ознаки відкриття сейфа (металевої шафи) та (у разі виявлення) про невідповідність кількості бюлетенів для голосування. Зазначений акт складається за формою і в порядку, встановленими Центральною виборчою комісією. Кількість виявлених у сейфі (металевій шафі) бюлетенів для голосування фіксується також у протоколі засідання комісії з всеукраїнського референдуму. У такому випадку встановлена кількість вважається кількістю бюлетенів для голосування, отриманих дільничною комісією з всеукраїнського референдуму.

    5. Якщо стрічка на сейфі (металевій шафі) не пошкоджена і має відповідні підписи і печатку після опломбовування або опечатування і встановлення виборчих скриньок відповідно до частини третьої цієї статті, відкривається сейф (металева шафа) з бюлетенями. Голова дільничної комісії з всеукраїнського референдуму виймає із сейфа бюлетені та витяг із протоколу окружної комісії з всеукраїнського референдуму про передачу бюлетенів для голосування дільничній комісії з всеукраїнського референдуму.

    6. Голова дільничної комісії з всеукраїнського референдуму на підставі витягу із протоколу окружної комісії з всеукраїнського референдуму про передачу бюлетенів для голосування дільничній комісії з всеукраїнського референдуму або акта, зазначеного у частині четвертій цієї статті, оголошує кількість бюлетенів для голосування, отриманих дільничною комісією з всеукраїнського референдуму. Ця кількість вноситься секретарем комісії до протоколу дільничної комісії з всеукраїнського референдуму про підрахунок голосів на дільниці з всеукраїнського референдуму, а також фіксується у протоколі засідання комісії.

    7. Голова дільничної комісії передає необхідну кількість бюлетенів для голосування членам дільничної комісії з всеукраїнського референдуму, які видаватимуть бюлетені виборцям у приміщенні для голосування та організовуватимуть голосування за місцем перебування виборців. Членам комісії, які організовуватимуть голосування за місцем перебування виборців, видається на два бюлетені більше, ніж кількість виборців, внесених до витягу зі списку виборців, зазначеного у частині другій статті 107 цього Закону.

    Передання бюлетенів фіксується відомістю за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Зазначені члени комісії засвідчують отримання бюлетенів, проставляючи підпис у відомості, та забезпечують їх збереження і дотримання встановленого цим Законом порядку їх видачі виборцям. Після цього жодного бюлетеня для голосування у сейфі (металевій шафі) не може залишитися.

    Попередня

    214/242

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати