Головна Сервіси для юристів ... Закони Про страхування Стаття 62. Добровільний вихід з ринку

Стаття 62. Добровільний вихід з ринку

Про страхування (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1204

    Переглядів

  • 1204

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Добровільний вихід з ринку здійснюється шляхом прийняття загальними зборами страховика одного з таких рішень:

    1) про реорганізацію страховика відповідно до розділу VIII цього Закону;

    2) про ліквідацію страховика;

    3) про передачу страхового портфеля;

    4) про виконання страхового портфеля.

    2. Добровільний вихід з ринку можливий за умови, що стосовно такого страховика Регулятором не прийнято рішення про визнання його неплатоспроможним та/або про відкликання його ліцензії.

    3. Процедура виходу з ринку включає такі етапи:

    1) затвердження радою страховика проекту плану виходу з ринку;

    2) отримання попереднього висновку про погодження Регулятором проекту плану виходу з ринку;

    3) затвердження загальними зборами страховика плану виходу з ринку;

    4) отримання дозволу Регулятора на вихід з ринку і погодження плану виходу з ринку;

    5) виконання плану виходу з ринку;

    6) відкликання ліцензії на здійснення діяльності із страхування та виключення з Реєстру.

    4. Проект плану виходу з ринку розробляється страховиком та затверджується радою страховика.

    Проект плану виходу з ринку повинен відповідати вимогам, встановленим нормативно-правовими актами Регулятора залежно від обраного способу добровільного виходу з ринку згідно з частиною першою цієї статті, зокрема, має передбачати порядок та строки виходу з ринку, основні умови виходу з ринку, порядок здійснення конвертації акцій (часток) (за необхідності), порядок передачі активів і зобов’язань та визначення їх вартості, порядок виконання зобов’язань за укладеними правочинами, а також інші положення, необхідні для здійснення виходу з ринку, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

    У разі здійснення добровільного виходу з ринку шляхом реорганізації або передачі страхового портфеля проект плану виходу з ринку погоджується також всіма страховиками, які беруть у ньому участь.

    Затверджений радою страховика проект плану виходу з ринку упродовж одного місяця подається до Регулятора для отримання попереднього висновку Регулятора про його погодження.

    5. Регулятор надає попередній висновок про погодження проекту плану виходу з ринку або відмовляє в наданні такого висновку на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовими актами Регулятора. Строк прийняття Регулятором відповідного рішення становить 30 робочих днів з дня подання заяви.

    {Абзац перший частини п'ятої статті 62 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Регулятор залишає заяву страховика про надання йому попереднього висновку про погодження проекту плану виходу з ринку без руху з підстав, у порядку та строки, визначені частиною другою статті 13 цього Закону, з урахуванням граничного строку для прийняття рішення, передбаченого абзацом першим цієї частини.

    {Частину п'яту статті 62 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Регулятор має право відмовити у наданні попереднього висновку про погодження проекту плану виходу з ринку виключно у разі, якщо:

    1) проект плану виходу з ринку та/або подані документи не відповідають вимогам законів України та/або нормативно-правових актів Регулятора;

    2) у встановлений Регулятором строк не усунено недоліки, що були підставою для залишення заяви страховика про надання йому попереднього висновку про погодження проекту плану виходу з ринку без руху;

    {Абзац п'ятий частини п'ятої статті 62 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    3) проект плану виходу з ринку та/або подані документи містять недостовірну інформацію;

    4) існує загроза невиконання страховиком зобов’язань перед страхувальниками та іншими кредиторами;

    5) у результаті реорганізації або передачі страхового портфеля фінансовий стан страховика-правонаступника не відповідатиме вимогам, встановленим нормативно-правовими актами Регулятора, та/або страховик-правонаступник не буде спроможний виконувати зобов’язання перед страхувальниками та іншими кредиторами;

    6) Регулятором прийнято рішення про віднесення страховика, задіяного у процедурі виходу з ринку, до категорії неплатоспроможних або про відкликання його ліцензії;

    7) з інших підстав, передбачених цим Законом залежно від обраного способу добровільного виходу з ринку згідно з частиною першою цієї статті.

    У разі звернення страховика за отриманням попереднього висновку про погодження плану виходу з ринку Регулятор має право:

    а) у будь-який час та на будь-якому етапі процедури виходу з ринку після отримання такого звернення до завершення процедури призначити позапланову виїзну інспекційну перевірку такого страховика та/або вимагати проведення аудиторської перевірки за рахунок страховика, та/або вимагати складання актуарного звіту незалежним актуарієм;

    б) зазначити у рішенні про попередній висновок про погодження плану виходу страховика з ринку, про ліквідацію, про передачу страхового портфеля або про виконання страхового портфеля (залежно від рішення, прийнятого загальними зборами) обмеження щодо діяльності страховика протягом здійснення процедури виходу з ринку.

    6. Після надання Регулятором попереднього висновку про погодження проекту плану виходу з ринку рада страховика скликає загальні збори страховика для прийняття рішення про вихід з ринку, затвердження плану виходу з ринку та інших документів (за необхідності).

    Загальні збори страховика мають право прийняти одне з рішень, передбачених частиною першою цієї статті, протягом двох місяців з дати отримання попереднього висновку про погодження Регулятором проекту плану виходу з ринку залежно від обраного способу виходу з ринку.

    Рішення про добровільний вихід з ринку, прийняте загальними зборами страховика до одержання попереднього висновку Регулятора про погодження плану виходу з ринку або після спливу строку, визначеного пунктом 1 частини сьомої цієї статті, є нікчемним.

    7. Страховик, загальні збори якого прийняли рішення про добровільний вихід з ринку, зобов’язаний:

    1) протягом трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення звернутися до Регулятора про надання дозволу на вихід з ринку та погодження плану добровільного виходу з ринку;

    2) дотримуватися всіх вимог законодавства та обмежень, визначених у попередньому висновку Регулятора про погодження плану добровільного виходу з ринку;

    3) надавати на письмову вимогу Регулятора документи та інформацію, а також письмові пояснення з питань, що стосуються процедури виходу з ринку, у строки, визначені такими вимогами.

    Регулятор приймає рішення про надання дозволу на вихід з ринку або про відмову в наданні такого дозволу на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Регулятора. Строк прийняття Регулятором такого рішення становить п’ять робочих днів з дня отримання заяви.

    {Абзац п'ятий частини сьомої статті 62 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Регулятор залишає заяву страховика про надання йому попереднього висновку про погодження проекту плану виходу з ринку без руху з підстав, у порядку та строки, визначені частиною другою статті 13 цього Закону, з урахуванням граничного строку для прийняття рішення, передбаченого абзацом першим цієї частини.

    {Частину сьому статті 62 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Регулятор має право відмовити у наданні дозволу на добровільний вихід з ринку виключно у разі, якщо:

    а) подані документи містять розбіжності з проектом плану виходу з ринку, щодо якого Регулятором надано попередній висновок про погодження;

    б) подані документи та/або інформація, що в них міститься не відповідають вимогам законодавства та/або нормативно-правових актів Регулятора;

    {Абзац дев'ятий частини сьомої статті 62 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    в) у встановлений Регулятором строк не усунено недоліки, що були підставою для залишення заяви страховика про надання йому дозволу на добровільний вихід з ринку без руху;

    {Абзац десятий частини сьомої статті 62 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    г) подані документи містять недостовірну інформацію.

    Страховик має право звернутися до Регулятора із заявою про внесення змін до плану виходу з ринку у разі наявності обґрунтованих підстав, які перешкоджають виконанню погодженого плану виходу з ринку. Регулятор має право надати попередній висновок про погодження змін до плану виходу з ринку, якщо вважатиме підстави, наведені страховиком, достатньо обґрунтованими. Погодження та виконання змін до плану виходу з ринку здійснюються за процедурами погодження та виконання плану виходу з ринку.

    8. Страховик зобов’язаний протягом семи робочих днів з дня завершення процедури добровільного виходу з ринку повідомити Регулятора про завершення такої процедури шляхом подання заяви про відкликання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ, а також надати документи, передбачені частиною дев’ятою цієї статті, що підтверджують завершення процедури добровільного виходу з ринку.

    9. Завершення процедури добровільного виходу страховика з ринку підтверджують такі документи:

    1) у разі реорганізації страховика шляхом приєднання або злиття - передавальний акт;

    2) у разі реорганізації страховика шляхом поділу - розподільний баланс;

    3) у разі ліквідації страховика - ліквідаційний баланс;

    4) у разі передачі страхового портфеля - передавальний акт;

    5) у разі виконання страхового портфеля - звітність страховика.

    До документів, зазначених у цій частині, додається звіт суб’єкта аудиторської діяльності, що підтверджує їх достовірність та повноту. Документи, що підтверджують завершення процедури добровільного виходу з ринку, підписуються уповноваженими представниками сторін цих документів.

    10. Подання страховиком заяви про відкликання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ після завершення процедури добровільного виходу з ринку разом із документами, передбаченими частиною дев’ятою цієї статті, є підставою для прийняття Регулятором рішення про відкликання ліцензії та виключення страховика з Державного реєстру фінансових установ.

    11. Регулятор протягом 30 днів з дня отримання від страховика заяви про відкликання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ і доданих до неї документів приймає одне з таких рішень:

    1) про відкликання ліцензії страховика та виключення його з Державного реєстру фінансових установ;

    2) про відмову у відкликанні ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ.

    {Пункт 2 частини одинадцятої статті 62 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Регулятор залишає заяву страховика про відкликання ліцензії без руху з підстав, у порядку та строки, визначені частиною другою статті 13 цього Закону.

    {Частину одинадцяту статті 62 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    12. Регулятор приймає рішення, передбачене пунктом 2 частини одинадцятої цієї статті, з таких підстав:

    1) страховиком не подано документи, що підтверджують належне виконання ним плану виходу з ринку;

    2) страховиком не оформлено документи, що підтверджують виконання ним плану виходу з ринку, відповідно до вимог законодавства;

    3) до подання заяви про відкликання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ Регулятором було прийнято рішення про визнання такого страховика неплатоспроможним та/або про відкликання його ліцензії;

    4) недотримання страховиком плану виходу з ринку;

    5) у встановлений Регулятором строк не усунено недоліки, що були підставою для залишення заяви страховика про відкликання ліцензії без руху.

    {Частину дванадцяту статті 62 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Регулятор залишає заяву про відкликання ліцензії страховика без руху, якщо страховик подав неповний пакет документів, необхідних для прийняття рішення про відкликання ліцензії, або така заява подана з порушенням встановлених законодавством вимог. У такому разі Регулятор протягом 15 робочих днів з дня одержання заяви надсилає страховику повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про відкликання ліцензії страховика без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.

    {Частину дванадцяту статті 62 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі усунення страховиком виявлених недоліків у строк, встановлений Регулятором, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху.

    {Частину дванадцяту статті 62 доповнено абзацом згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    13. У разі прийняття Регулятором рішення про відмову у відкликанні ліцензії та виключенні з Державного реєстру фінансових установ з підстав, визначених пунктами 1 та/або 2 частини дванадцятої цієї статті, страховик має право повторно звернутися до Регулятора із заявою про відкликання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ та подати документи, що додаються до такої заяви, відповідно до вимог цього Закону, за умови усунення причин, що стали підставою для прийняття Регулятором відповідного рішення, протягом одного місяця з дня прийняття Регулятором рішення про відмову у відкликанні ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ.

    {Частина тринадцята статті 62 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    14. Перелік та вимоги до документів, які подаються страховиком до Регулятора в межах процедури добровільного виходу з ринку, та порядок їх подання визначаються нормативно-правовими актами Регулятора.

    15. Після виключення з Державного реєстру фінансових установ відомостей про страховика, яким прийнято рішення про добровільний вихід з ринку без припинення юридичної особи, юридична особа, яка припинила здійснювати діяльність із страхування, може здійснювати інші види діяльності, визначені законодавством, за умови дотримання вимог та з урахуванням наслідків, передбачених частиною дванадцятою статті 11 цього Закону.

    16. Вихід з ринку філії страховика-нерезидента здійснюється за рішенням страховика-нерезидента, яким було прийнято рішення про створення такої філії, відповідно до процедури, визначеної цим Законом та нормативно-правовими актами Регулятора.

    17. Процедура виходу з ринку страховика вважається завершеною з дня прийняття Регулятором рішення про виключення страховика з Державного реєстру фінансових установ.

    Попередня

    107/169

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати