Головна Сервіси для юристів ... Закони Про попереднє ув'язнення Стаття 11. Матеріально-побутове забезпечення і медичне обслуговування осіб, взятих під варту Стаття 11. Матеріально-побутове забезпечення і мед...

Стаття 11. Матеріально-побутове забезпечення і медичне обслуговування осіб, взятих під варту

Про попереднє ув'язнення (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1117

    Переглядів

  • 1117

    Переглядів

  • Додати в обране

    Особам, взятим під варту, забезпечуються побутові умови, що відповідають правилам санітарії та гігієни.

    Норма площі в камері для однієї взятої під варту особи не може бути менше 2,5 квадратного метра, а для вагітної жінки або жінки, яка має при собі дитину, - 4,5 квадратного метра.

    Особам, взятим під варту, харчування, індивідуальне спальне місце, постільні речі та інші види матеріально-побутового забезпечення надаються безплатно за єдиними нормами, встановленими Кабінетом Міністрів України, крім випадків, передбачених статтею 11 - 1 цього Закону.

    {Частина третя статті 1 в редакції Закону № 3185-IX від 29.06.2023 }

    Медичне обслуговування, а також лікувально-профілактична і протиепідемічна робота в місцях попереднього ув’язнення організуються і проводяться відповідно до законодавства про охорону здоров’я.

    Порядок надання ув’язненим медичної допомоги, використання з цією метою не підпорядкованих органам, що здійснюють попереднє ув’язнення, державних та комунальних закладів охорони здоров’я, залучення їх медичного персоналу та проведення медичних експертиз визначається Кабінетом Міністрів України.

    {Частина п’ята статті 11 із змінами, внесеними згідно із Законами № 488-IV від 06.02.2003 , № 743-IV від 15.05.2003 ; в редакції Закону № 4565-VI від 22.03.2012 }

    {Зміни до частини п’ятої статті 11 див. в Законі № 5461-VI від 16.10.2012 }

    До особи, взятої під варту, яка заявила про відмову від прийняття їжі, може бути застосовано примусове годування на підставі ухвали слідчого судді, суду, прийнятої за висновком лікаря про те, що такій особі загрожує значне погіршення стану здоров’я та існує очевидна загроза її життю. Застосування примусового годування без ухвали слідчого судді, суду забороняється.

    {Статтю 11 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Примусове годування має на меті гуманне ставлення до особи, взятої під варту, її прав, честі і гідності та не допускає будь-якого приниження чи тортур стосовно такої особи.

    {Статтю 11 доповнено частиною сьомою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Начальник установи попереднього ув’язнення при встановленні факту відмови особи, взятої під варту, від прийняття їжі повинен скласти акт про відмову від прийняття їжі, у якому зазначити причини такої відмови, та протягом однієї доби:

    письмово поінформувати про це орган досудового розслідування або суд, у провадженні якого перебуває кримінальне провадження (справа), а також прокурора, захисника;

    повідомити членів сім’ї (за наявності) особи, взятої під варту, крім випадків, якщо це спеціально заборонено особою, взятою під варту, про що така особа у письмовій формі повідомляє начальника установи попереднього ув’язнення;

    у разі відмови неповнолітнього від прийняття їжі - додатково повідомити законного представника та відповідні служби у справах дітей незалежно від бажання неповнолітнього і в разі обґрунтованості зазначених причин негайно вжити заходів щодо задоволення законних вимог такої особи.

    {Статтю 11 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Особа, взята під варту, яка відмовилася від прийняття їжі, з моменту встановлення такого факту має перебувати під постійним наглядом лікаря.

    {Статтю 11 доповнено частиною дев'ятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Лікар несе персональну відповідальність за правильність та своєчасність визначення виду примусового годування. Кожен випадок застосування примусового годування особи, взятої під варту, здійснюється у присутності лікаря.

    {Статтю 11 доповнено частиною десятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Під час підготовки висновку лікар, зважаючи на стан здоров’я особи, взятої під варту, визначає вид примусового годування.

    {Статтю 11 доповнено частиною одинадцятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Видами примусового годування є:

    1) годування через назогастральний зонд за допомогою лійки;

    2) годування через назогастральний зонд краплинно;

    3) годування через назогастральний зонд за допомогою шприца Жане;

    4) годування з ложки;

    5) годування за допомогою напувальниці;

    6) годування через гастростому.

    {Статтю 11 доповнено частиною дванадцятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Питання про застосування примусового годування особи, взятої під варту, вирішується судом у порядку, передбаченому законом.

    {Статтю 11 доповнено частиною тринадцятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Начальник установи попереднього ув’язнення невідкладно інформує Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо прийняття слідчим суддею, судом рішення про примусове годування особи, взятої під варту.

    {Статтю 11 доповнено частиною чотирнадцятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Примусове годування є крайнім заходом для збереження життя особи, взятої під варту, і не може бути застосовано у випадках, якщо відмова від прийняття їжі більше не становить загрози її життю або особа, взята під варту, заявила про своє бажання добровільно вживати їжу.

    {Статтю 11 доповнено частиною п'ятнадцятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Порядок примусового годування, а також умови тримання осіб, взятих під варту, які відмовляються від прийняття їжі, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

    {Статтю 11 доповнено частиною шістнадцятою згідно із Законом № 2428-IX від 19.07.2022 }

    Попередня

    11/23

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст