Стаття 45. Внутрішній аудит банку

Про банки і банківську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1320

    Переглядів

  • 1320

    Переглядів

  • Додати в обране

    Банк утворює постійно діючий підрозділ внутрішнього аудиту.

    {Частина перша статті 45 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Підрозділ внутрішнього аудиту здійснює свою діяльність відповідно до міжнародних стандартів професійної практики внутрішнього аудиту, якими є документи (вимоги), прийняті Радою з міжнародних стандартів внутрішнього аудиту (International Internal Audit Standards Board - IIASB) та схвалені Наглядовою радою професійної практики (International Professional Practices framework oversight council - IPPFOC).

    {Статтю 45 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Національний банк України встановлює вимоги до професійної підготовки працівників підрозділу внутрішнього аудиту.

    Підрозділ внутрішнього аудиту діє на підставі положення, затвердженого радою банку. Керівник підрозділу внутрішнього аудиту підпорядковується та звітує перед радою банку.

    {Частина четверта статті 45 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Організація та порядок роботи підрозділу внутрішнього аудиту встановлюються централізовано материнським банком для своїх дочірніх компаній. У дочірніх компаніях банку функції внутрішнього аудиту може виконувати підрозділ внутрішнього аудиту материнського банку.

    Підрозділ внутрішнього аудиту здійснює такі функції:

    1) оцінює ефективність організації корпоративного управління в банку, системи внутрішнього контролю, у тому числі системи управління ризиками, та їх відповідність розміру банку, складності, обсягам, видам, характеру здійснюваних банком операцій, організаційній структурі та профілю ризику банку з урахуванням особливостей діяльності банку як системно важливого (за наявності такого статусу) та/або діяльності банківської групи, до складу якої входить банк;

    {Пункт 1 частини шостої статті 45 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    2) перевіряє процеси управління банком, у тому числі щодо оцінки достатності капіталу та достатності ліквідності;

    {Пункт 2 частини шостої статті 45 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    3) перевіряє дотримання керівниками та працівниками банку вимог законодавства і внутрішніх положень банку;

    {Пункт 3 частини шостої статті 45 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    4) оцінює інформаційно-технічне забезпечення управління та проведення операцій;

    5) перевіряє правильність ведення і достовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності;

    6) перевіряє фінансово-господарську діяльність банку;

    7) перевіряє відповідність кваліфікаційним вимогам та виконання професійних обов'язків працівниками банку;

    8) виявляє та перевіряє випадки перевищення повноважень посадовими особами банку і виникнення конфлікту інтересів у банку;

    9) перевіряє достовірність та вчасність надання інформації органам державної влади та управління, які в межах компетенції здійснюють нагляд за діяльністю банку;

    10) інші функції, пов'язані із здійсненням нагляду за діяльністю банку.

    Підрозділ внутрішнього аудиту проводить оцінку видів діяльності банку, виконання яких забезпечується шляхом залучення юридичних та фізичних осіб на договірній основі (аутсорсинг).

    Підрозділ внутрішнього аудиту за результатами проведених перевірок готує та подає раді банку звіти і пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

    Банк зобов'язаний у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України, подавати Національному банку України звіт про роботу підрозділу внутрішнього аудиту та інші документи за результатами внутрішнього аудиту.

    Національний банк України погоджує кандидатуру керівника підрозділу внутрішнього аудиту. Кваліфікаційні вимоги до професійної придатності та ділової репутації керівника підрозділу внутрішнього аудиту встановлюються Національним банком України.

    {Частина десята статті 45 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Керівник підрозділу внутрішнього аудиту вступає на посаду після погодження його кандидатури Національним банком України. Національний банк України має право вимагати заміни керівника підрозділу внутрішнього аудиту, якщо його професійна придатність та/або ділова репутація не відповідають установленим Національним банком України кваліфікаційним вимогам. Банк зобов’язаний на вимогу Національного банку України вжити заходів для заміни такої особи.

    {Статтю 45 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Керівнику підрозділу внутрішнього аудиту забороняється займати посади в інших банках.

    Рішення про звільнення керівника підрозділу внутрішнього аудиту приймає рада банку.

    {Частина тринадцята статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Банк зобов’язаний погодити з Національним банком України рішення про звільнення керівника підрозділу внутрішнього аудиту, крім випадків звільнення такої особи за власним бажанням, за згодою сторін або у зв’язку із закінченням строку трудового договору (контракту).

    {Статтю 45 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Керівник підрозділу внутрішнього аудиту має право вимагати позачергового скликання засідання ради банку.

    Працівники підрозділу внутрішнього аудиту під час виконання своїх функціональних обов'язків мають право на ознайомлення з документами, інформацією, письмовими поясненнями з питань діяльності банку, включаючи всі підрозділи банку незалежно від країни їх місцезнаходження, та афілійованих компаній банку, право на доступ до системи автоматизації банківських операцій та на отримання письмових пояснень від керівників і працівників банку з питань, що виникають під час проведення перевірки та за її результатами.

    {Стаття 45 із змінами, внесеними згідно із Законами № 914-IV від 05.06.2003 , № 3024-VI від 15.02.2011 ; в редакції Закону № 1587-VII від 04.07.2014 }

    Попередня

    70/108

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати