Стаття 19. Банківська ліцензія

Про банки і банківську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
  • 3542

    Переглядів

  • 3542

    Переглядів

  • Додати в обране

    Юридична особа, яка має намір здійснювати банківську діяльність, зобов'язана протягом року з дня державної реєстрації подати Національному банку України в порядку, визначеному цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України, документи для отримання банківської ліцензії.

    Юридична особа, яка має намір здійснювати банківську діяльність, для отримання банківської ліцензії подає Національному банку України разом із заявою про видачу банківської ліцензії такі документи:

    {Пункт 1 частини другої статті 19 виключено на підставі Закону № 5410-VI від 02.10.2012 }

    {Пункт 2 частини другої статті 19 виключено на підставі Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    3) копії зареєстрованого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати закритого (приватного) розміщення акцій та свідоцтва про реєстрацію випуску акцій (для банку, що створюється у формі акціонерного товариства);

    {Пункт 3 частини другої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5463-VI від 16.10.2012 , № 2210-VIII від 16.11.2017 }

    {Зміни до пункту 3 частини другої статті 19 див. в Законі № 5042-VI від 04.07.2012 }

    4) відомості про кількісний склад наглядової ради, правління;

    {Пункт 4 частини другої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2210-VIII від 16.11.2017 ; в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    5) відомості та документи, визначені Національним банком України, що доводять:

    наявність як мінімум трьох осіб, призначених членами правління, у тому числі голови правління;

    відповідність керівників банку, керівника підрозділу внутрішнього аудиту, головної посадової особи банку, відповідальної за управління ризиками, - головного ризик-менеджера, головної посадової особи банку, відповідальної за здійснення контролю за дотриманням норм (комплаєнс), - головного комплаєнс-менеджера кваліфікаційним вимогам;

    відповідність наглядової ради та правління банку вимогам щодо колективної придатності, встановленим Національним банком України;

    наявність банківського обладнання, комп’ютерної техніки, інформаційних систем та інших інформаційних ресурсів, необхідних для досягнення цілей банку, приміщень, що відповідають вимогам, установленим Національним банком України, організаційної структури та відповідних спеціалістів, необхідних для забезпечення надання банківських та інших фінансових послуг, а також забезпечення здійснення внутрішнього контролю, у тому числі управління ризиками;

    {Пункт 5 частини другої статті 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2210-VIII від 16.11.2017 ; в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    6) копії внутрішніх положень банку, що регламентують надання банківських та інших фінансових послуг, визначають порядок здійснення внутрішнього контролю та процедуру управління ризиками;

    7) стратегію банку та бізнес-план на три роки, складені згідно з вимогами, встановленими Національним банком України;

    {Пункт 7 частини другої статті 19 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    8) копію платіжного документа про внесення плати за видачу банківської ліцензії, розмір якої встановлюється Національним банком України.

    Юридична особа, яка має намір здійснювати банківську діяльність, зобов'язана подати Національному банку України для отримання банківської ліцензії одночасно всі документи та інформацію, визначені цим Законом.

    Національний банк України має право вимагати, а засновник (засновники) юридичної особи, яка має намір здійснювати банківську діяльність, власники істотної участі в ній, інші особи, які мали або мають правовідносини з особою, якої стосується запит, зобов’язані надати Національному банку України додаткову інформацію, документи та пояснення, що є необхідними для уточнення/перевірки наданих відповідно до вимог цієї статті документів/інформації та/або для підтвердження виконання встановлених законодавством України вимог.

    {Статтю 19 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Юридична особа, яка має намір здійснювати банківську діяльність, зобов’язана повідомляти Національний банк України в установленому ним порядку про будь-які суттєві зміни в інформації та/або документах, поданих нею до Національного банку України з метою отримання банківської ліцензії.

    {Статтю 19 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Юридична особа, яка має намір здійснювати банківську діяльність, зобов’язана забезпечити особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення доступність банківських та інших фінансових послуг, у тому числі доступ до приміщень, у яких здійснюється обслуговування клієнтів банку.

    {Статтю 19 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Національний банк України залишає заяву про надання банківської ліцензії без руху, якщо юридична особа, яка має намір здійснювати банківську діяльність, подала неповний пакет документів, необхідних для надання банківської ліцензії, або така заява подана з порушенням установлених законодавством вимог. У такому разі Національний банк України протягом 15 робочих днів з дня одержання заяви надсилає відповідній юридичній особі повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про надання банківської ліцензії без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.

    {Статтю 19 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі усунення юридичною особою, яка має намір здійснювати банківську діяльність, виявлених недоліків у строк, встановлений Національним банком України, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху.

    {Статтю 19 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Національний банк України приймає рішення про надання банківської ліцензії чи про відмову в її наданні на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених цим Законом. Строк прийняття Національним банком України відповідного рішення становить три місяці з дня отримання заяви про видачу банківської ліцензії. Національний банк України має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття такого рішення. Про таке продовження строку Національний банк України повідомляє заявника не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цією частиною.

    {Частина статті 19 в редакції Законів № 1587-IX від 30.06.2021 , № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Національний банк України одночасно або до прийняття рішення про надання банківської ліцензії у строк, визначений частиною дев’ятою цієї статті, розглядає питання та приймає рішення про погодження або відмову в погодженні на посади керівників, головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту новоствореного банку відповідно до вимог нормативно-правового акта Національного банку України.

    {Статтю 19 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Національний банк України протягом двох робочих днів з дня прийняття рішення про видачу банківської ліцензії:

    вносить відповідний запис до Державного реєстру банків;

    надає банку витяг з Державного реєстру банків про видачу банківської ліцензії.

    {Частина статті 19 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Юридична особа набуває статусу банку і право на здійснення банківської діяльності після видачі їй банківської ліцензії.

    {Частина статті 19 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Національний банк України розміщує інформацію про видані банківські ліцензії на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку України у визначеному ним порядку.

    {Частина статті 19 в редакції Закону № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Керівники банку, головний ризик-менеджер, головний комплаєнс-менеджер, керівник підрозділу внутрішнього аудиту та особи, які мають істотну участь у банку, зобов’язані протягом усього часу, упродовж якого вони зберігають свій статус або мають істотну участь у банку, відповідати вимогам цього Закону, інших законів України та нормативно-правових актів Національного банку України.

    {Стаття 19 із змінами, внесеними згідно із Законом № 639-VI від 31.10.2008 ; в редакції Законів № 3024-VI від 15.02.2011 , № 1587-IX від 30.06.2021 }

    Попередня

    39/108

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати