Головна Блог ... Новини Право на безлад: Податкова продовжує стягувати незаконний збір з автовласників Право на безлад: Податкова продовжує стягувати нез...

Право на безлад: Податкова продовжує стягувати незаконний збір з автовласників

Відключити рекламу
Право на безлад: Податкова продовжує стягувати незаконний збір з автовласників - tn1_0_88399300_1474027941_57dbe1a5d7d5a.jpg

У Мінфіні поки не вбачають причин скасовувати збір з елітних автомобілів, навіть попри рішення Вищого адмінсуду про його незаконність, повідомив замміністра фінансів Євген Капінус.

«Ми визнаємо, що тут є певні питання, але на даному етапі немає необхідності приймати додаткові заходи щодо цього податку», – заявив чиновник.

Повернутися до питання про податок на елітні автомобілі владу спонукає резонансне рішення Вищого адміністративного суду, який днями задовільнив касацію власника трирічного Range Rover і визнав незаконною вимогу податкової про сплату ним за цей дорогий автомобіль збору на розкіш у розмірі 18,75 тис. грн

Аналізуйте судовий акт: Транспортний податок 2015 року поза законом! ( Постанова ВАСУ від 30 серпня 2016р. у справі К/800/8077/16, судді Голубєва Г. К., Сірош М. В., Юрченко В. Р.)

Податок стягується з елітних машин вже два роки. Ставка – 25 тыс. грн. У 2015 році збір сплачували власники машин з двигуном понад 3 літри і віком до 5 років, а з цього року методику змінили: тепер розкішним вважається будь-який автомобіль дорожчий за 1 млн гривень, тобто навіть Volkswagen Passat і Honda CRV, в деяких комплектаціях.

У минулому році за рахунок цього збору бюджет поповнився на суму понад 400 млн грн. Його сплатили 16 тис. українців. У цьому році заплановано надходження в розмірі близько 3,5 млрд грн від 140 тис. власників розкішних авто. І відмовлятися від цих надходжень у Мінфіні не планують.

Володимир Дубровський, головний експерт податково-бюджетної групи Реанімаційного пакету реформ, каже, що алгоритм збору в корені не вірний. За його словами, у світовій практиці податок на машини класу люкс не фіксований однією ставкою. Чим більше вартість авто, тим вище збір.

Вспомните новость: Налоговая вынуждена через суд заставлять миллионеров платить налог на роскош

На думку опитаних юристів, якщо громадяни проявлять високу активність, то є ймовірність того, що податкова інспекція перестане порушувати їх права. З іншого боку, якщо позовів буде небагато, то позивачів будут направляти ходити по колу у судах.

Повернути гроші буде досить непросто. По-перше, потрібно домогтися визнання рішення про нарахування податкового збору незаконним, по-друге, знову піти в суд за поверненням сплачених грошей.

Джерело: НВ

Читайте статтю: Транспортный налог: какая она, розплата за "роскошь"???

  • 1990

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1990

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст