16.09.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Право на безлад: Податкова продовжує стягувати незаконний збір з автовласників

У Мінфіні поки не вбачають причин скасовувати збір з елітних автомобілів, навіть попри рішення Вищого адмінсуду про його незаконність, повідомив замміністра фінансів Євген Капінус.

«Ми визнаємо, що тут є певні питання, але на даному етапі немає необхідності приймати додаткові заходи щодо цього податку», – заявив чиновник.

Повернутися до питання про податок на елітні автомобілі владу спонукає резонансне рішення Вищого адміністративного суду, який днями задовільнив касацію власника трирічного Range Rover і визнав незаконною вимогу податкової про сплату ним за цей дорогий автомобіль збору на розкіш у розмірі 18,75 тис. грн

Аналізуйте судовий акт: Транспортний податок 2015 року поза законом! ( Постанова ВАСУ від 30 серпня 2016р. у справі К/800/8077/16, судді Голубєва Г. К., Сірош М. В., Юрченко В. Р.)

Податок стягується з елітних машин вже два роки. Ставка – 25 тыс. грн. У 2015 році збір сплачували власники машин з двигуном понад 3 літри і віком до 5 років, а з цього року методику змінили: тепер розкішним вважається будь-який автомобіль дорожчий за 1 млн гривень, тобто навіть Volkswagen Passat і Honda CRV, в деяких комплектаціях.

У минулому році за рахунок цього збору бюджет поповнився на суму понад 400 млн грн. Його сплатили 16 тис. українців. У цьому році заплановано надходження в розмірі близько 3,5 млрд грн від 140 тис. власників розкішних авто. І відмовлятися від цих надходжень у Мінфіні не планують.

Володимир Дубровський, головний експерт податково-бюджетної групи Реанімаційного пакету реформ, каже, що алгоритм збору в корені не вірний. За його словами, у світовій практиці податок на машини класу люкс не фіксований однією ставкою. Чим більше вартість авто, тим вище збір.

Вспомните новость: Налоговая вынуждена через суд заставлять миллионеров платить налог на роскош

На думку опитаних юристів, якщо громадяни проявлять високу активність, то є ймовірність того, що податкова інспекція перестане порушувати їх права. З іншого боку, якщо позовів буде небагато, то позивачів будут направляти ходити по колу у судах.

Повернути гроші буде досить непросто. По-перше, потрібно домогтися визнання рішення про нарахування податкового збору незаконним, по-друге, знову піти в суд за поверненням сплачених грошей.

Джерело: НВ

Читайте статтю: Транспортный налог: какая она, розплата за "роскошь"??? 

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення