Головна Блог ... Консультації від юристів Постійний догляд за членом сім'ї як підстава для оформлення відстрочки Постійний догляд за членом сім'ї як підстава для о...

Постійний догляд за членом сім'ї як підстава для оформлення відстрочки

Відключити рекламу
 - 071de6c19dbfb4cd4aeae18bb16ef524.jpg

Мушу звернути увагу всіх, хто здійснює постійний догляд за близьким членом сім'ї (батько, мати), щодо проблемних аспектів оформлення відстрочки у даній ситуації. Вже констатуємо, що на практиці стикаємося з вимогами з боку ТЦК, що не передбачені Законом України. Про що йде мова, спробую пояснити.

Як відомо, пункт 9 частини першої статті 23 Закону України "Про МПтаМ" надає відстрочку тим, хто зайнятий постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком МСЕК чи ЛКК потребують постійного догляду.

Користуйтеся консультацією: Алгоритм оформлення відстрочки від призову по догляду - за пп. 9, 13 та 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Якщо звернути увагу на дану статтю, її можна розділити на окремі складові:

здійснення постійного догляду за хворою дружиною;

здійснення постійного догляду за хворою дитиною;

здійснення постійного догляду за хворим батьком чи матір'ю;

здійснення постійного догляду за хворим батьком чи матір'ю дружини.

Проаналізувавши зміст пункту 9 стає очевидним, що у випадку здійснення постійного догляду за хворим батьком чи матір'ю дружини, обов'язково потрібно довести, що сама дружина потребує постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд. Коротко кажучи, потрібно довести факт відсутності інших осіб.

Користуйтеся консультацією: Оформлення відстрочки від призову через інвалідність батьків

Однак такої вимоги не передбачено у випадку здійснення постійного догляду за своїм батьком чи матір'ю, дружиною або дитиною. І це прямі вимоги Закону України "Про МПтаМ".

Що ж відбувається далі. Уряд України приймає постанову від 16.05.2024 № 560, яка для пункту 9 передбачає обов'язковість подання наступних документів:

- для особи, яка зайнята доглядом, - документи, що підтверджують родинні зв’язки

- документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім’ї, який зобов’язаний здійснювати догляд

- документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), у якому зазначаються відомості про наявність (відсутність) інших працездатних членів сім’ї

- для особи, яка потребує догляду, - довідка МСЕК або висновок ЛКК про потребу в постійному догляді

Користуйтеся консультацією: Звільнення з військової служби: постійний догляд за одним із своїх батьків, тощо

Звертаю увагу, що вищезазначені вимоги прописано у комплексному вигляді, для всіх випадків, що входять до пункту 9. Таким чином, здійснюючи постійний догляд за батьком чи матір'ю, обов'язково потрібно довести неможливість здійснення догляду іншим працездатним членом сім'ї або його відсутність, що прямо суперечить Закону.

На практиці вже маємо випадки, коли військовозобов'язаний чоловік отримує компенсацію за здійснення постійного догляду за хворим батьком, подавши документи до ТЦК на відстрочку - отримує сповіщення про обов'язковість подання документів про підтвердження відсутності інших осіб. Підтвердити даний факт неможливо, адже наявна рідна сестра, яка протягом останніх 10 років проживає за кордоном та виховує дітей.

Тепер ставимо собі питання, що робити у такій ситуації?

Користуйтеся консультацією: Якщо син здійснює постійний догляд за одним зі своїх батьків, чи має значення для права на відстрочку наявність чи відсутність інших родичів?

Є наступні варіанти:

1. Отримувати рішення про відмову у наданні відстрочки та оскаржувати його до суду на підставі невідповідності постанови КМУ № 560 у даній частині вимогам Закону України "Про МПтаМ".

2. Чекати можливих змін до постанови у даній частині, які теоретично можуть бути.

3. Подавати позов до Кабінету Міністрів України про скасування відповідних норм постанови КМУ № 560.

Варіантів не так багато, але вони є.

Я нагадую, що КМУ на основі та на виконання Конституції і законів України видає постанови та розпорядження (стаття 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України").

Користуйтеся консультацією: Заява на відстрочку поштою законна

Автор консультації: Кирда Вячеслав Володимирович

  • 2660

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2660

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст