2
0
10955
Консультація про права військовозобов'язаних, які доглядають батьків, а також відповіли на актуальні запитання про відстрочку призовника від мобілізації у разі догляду за хворими чи недієздатними родичами
Право та процедура отримання відстрочки від мобілізації 2024 року регулюється двома нормативними документами: законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також постановою Кабінету Міністрів № 560 від 16.05.2024 року. Як зазначив у коментарі адвокат, керуючий партнер Адвокатської фірми "Пакс", співзасновник БФ "ProUkraine" Станіслав Ліфлянчик, згідно із законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", військовозобов’язані, які здійснюють постійний догляд за хворими батьками чи рідними з інвалідністю, мають право на відстрочку від мобілізації.
Адвокат також наголосив, що таке право можуть мати військовозобов’язані лише, якщо немає інших осіб, які не є військовозобов’язаними, що згідно із законом, мають здійснювати догляд за батьками призовника.
"Наприклад, якщо у вашої матері з інвалідністю, окрім вас, ще є донька, ну або чоловік, який старше 60 років, то ви не маєте права на відстрочку від мобілізації, бо вони за нею повинні наглядати. Тож випадки, коли з таких підстав можливо отримати відстрочку, є більш виключенням з правил, ніж поширеною практикою", — пояснив Станіслав Ліфлянчик.
Користуйтеся консультацією: Алгоритм оформлення відстрочки від призову по догляду - за пп. 9, 13 та 14 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
Якщо батько — інвалід ІІ групи: чи можуть мобілізувати сина
На прохання Фокусу адвокатка АО EvrikaLaw Ольга Брус розтлумачила закон, на який слід спиратися у разі наявності родичів з інвалідністю. Дійсно, за ним призову не підлягають військовозобов’язані, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, проте адвокатка наголосила, що відстрочку матимуть лише ті чоловіки чи жінки, які зобов’язані особисто доглядати батьків, окрім випадків, якщо такі особи самі мають інвалідність, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі.
Як пояснив адвокат Станіслав Ліфлянчик, для того, щоб отримати відстрочку від мобілізації, необхідно подати до на ім’я комісії того територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), в якому зареєстрований на обліку військовозобов'язаний, заяву про надання відтермінування від мобілізації, в формі, що затверджена в додатку № 4 до постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2024 р.
Якщо у одного з батьків з інвалідністю, окрім призовника, ще є донька, або чоловік, якому понад 60 років, то права на відстрочку від мобілізації у військовозобов'язаного немає
"До цієї заяви обов’язково долучають документи, які підтверджують, що ваш батько чи матір є особами з інвалідністю, ви є їх сином та здійснюєте за ними догляд. І тут у вас виникне справедливе питання: "Що це за документи? І де їх брати?". А для відповіді на ці питання нам знадобиться вже згадана вище постанова Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2024 року", — пояснив адвокат.
За його словами, передусім, ця постанова Кабміну закріплює, що для встановлення факту здійснення догляду військовозобов’язаний звертається із заявою на ім’я керівника виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі утворення) рад (колишні районні "ісполкоми") за адресою місця проживання або зареєстрованого місця проживання.
Користуйтеся консультацією: Аналіз усіх підстав відстрочки від призову за новим мобілізаційним законом
Військовозобов’язані, які здійснюють постійний догляд за хворими батьками чи рідними з інвалідністю, мають право на відстрочку від мобілізації
Щодо пакету документів, який військовозобов'язаний має надати, він хоч і невеликий, але містить довідки від обох сторін.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
291
Коментарі:
0
Переглядів:
42239
Коментарі:
1
Переглядів:
2132
Коментарі:
1
Переглядів:
422
Коментарі:
0
Переглядів:
955
Коментарі:
0
Переглядів:
410
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.